Godzinny sprint

(wow)
Trzy medale wywalczyli zawodnicy dąbrowskiego MMKS podczas rozegranych w Chodzieży mistrzostw Polski w triathlonie na dystansie sprinterskim (750 m pływania, 20 km wyścigu rowerowego, 5 km biegu).

Wśród juniorów drugi na mecie zameldował się Sylwester Kuster. Tuż za podium, na czwartym miejscu uplasował się natomiast jego klubowy kolega Jakub Lysko. Tytuł wicemistrzowski w kategorii młodzieżowców (U-23) obroniła Marzena Górska, na co dzień startująca w niemieckiej 2. Bundeslidze. Piąta wśród juniorek była jej koleżanka Karolina Grzyb.

Brąz z Chodzieży przywiózł również Krystian Biesiadecki, który był trzecim triathlonowym sprinterem wśród juniorów młodszych.

Równolegle z mistrzostwami Polski rozgrywany był II Tyski Triathlon.

Dąbrowianki całkowicie zdominowały rywalizację w jego żeńskiej części, zajmując wszystkie miejsca na podium. Zwyciężyła Wioleta Borkowska przed Ewą Hajewską i Magdaleną Mól. Wśród mężczyzn na najniższym stopniu podium stanął Paweł Mróz, wyprzedzając dwóch klubowych kolegów. Czwarte miejsce zajął Kamil Kapuścik, a piąte Paweł Bednarski.