Górnik Sosnowiec strzela osiem bramek rywalom z Ujejsca! [ZDJĘCIA]

TOS
Górnik Sosnowiec rozgromił w niedzielę aż 8:0 drużynę MKS Promil Ujejsce. To najwyższa wygrana podopiecznych trenera Bartosza Mizi w bieżących rozgrywkach. Spotkanie obserwowało prawie 150 osób, co jest bardzo dobrym wynikiem jak na B-klasę.

Rywale przyjechali do Zagórza tylko z jednym rezerwowym na ławce - swoim trenerem Rafałem Koszowskim. Dodatkowo przez całą drugą połowę grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla jednego z zawodników.

Dwie pierwsze bramki dla Górnika padły z rzutów karnych. W obu przypadkach bramkarza MKS-u pokonywał kapitan Górnika Sosnowiec Marcel Płachta. W pierwszej połowie do bramki trafił również Dawid Łoboda i piłkarze z Zagórza do przerwy prowadzili 3:0.

Po zmianie stron rozpoczął się prawdziwy festiwal strzelecki. Piłkę w bramce Ujejsca umieszczali Artur Kmiecik, Łukasz Siwek, ponownie Artur Kmiecik oraz wprowadzeni po przerwie Jakub Jarosz i Łukasz Szymański.

Ekipa Górnika Sosnowiec przed spotkaniem myślała o trzech punktach, ale taki rozmiar zwycięstwa zagórzan zaskoczył.

- To przedostatni mecz na własnym stadionie. Cieszymy się z takiego wyniku, tym bardziej że coraz więcej osób tutaj przychodzi. Zaczyna się coś dziać. Idziemy do przodu i jest to jak najlepszy prognostyk na następny sezon - mówił po spotkaniu trener Górnika Sosnowiec Bartosz Mizia.

- Nasze wyniki pokazują, że jesteśmy drużyną, której należy się bać. Jadąc do Łagiszy też wielu mogłoby sądzić, że stracimy punkty, natomiast było blisko, by lider stracił z nami punkty. Dzisiejszy mecz to dużo bramek. Mam nadzieję, że kibicom się podobało. Cieszy to, że siedzą na trybunach, że przychodzą popatrzeć. Lepiej jest grać dla kogoś i mam nadzieję, że będzie ich coraz więcej. Zostały dwa mecze, ale mamy jeszcze o co walczyć, żeby pokazać, że w następnym sezonie będziemy walczyli o najwyższe cele - dodał kapitan zespołu Marcel Płachta.

Górnik: Wolak (75. Bacior) - Siwek, Szumilas, Głowa, Płachta, Jawień, Laser, Ruda (55. Jarosz), Łoboda (60. Szymański), Kmiecik, Bablok (40. Gasik), trener Bartosz Mizia

Ujejsce: Habiński - K. Świątek, Rusiński, Bzowski (60. Koszowski), Mazurek, Kaim,M. Świątek, Nowak, Dobrek, Ziółkowski, Ostrouch

Sędzia: Marcin Miśta (Sosnowiec)

W przyszłą niedzielę rywalem Górnika będzie na wyjeździe Zapora Przeczyce, która - jak donosi portal futboljura.pl - w sobotę w siedmiosobowym składzie pojechała na mecz do Niegowonic. Spotkanie się jednak nie odbyło, bo tylko pięciu z siedmiu graczy miało ważne badania lekarskie... Zespół MKS-u Ujejsce podejmować będzie wówczas SKS Łagisza.

Za dwa tygodnie w Zagórzu Górnik podejmie pewną już awansu do A-klasy drużynę Promienia Strzemieszyce Małe, Ujejsce zagra wówczas w Wysokiej.