(wow)
Własny basen nie pomógł dąbrowskim
pływaczkom w sięgnięciu po złoto.
Własny basen nie pomógł dąbrowskim pływaczkom w sięgnięciu po złoto.

Prawie 200 zawodników i zawodniczek reprezentujących 18 klubów z całego województwa stanęło na starcie pływackich mistrzostw Śląska 10-latków rozegranych na basenie dąbrowskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1. Bardzo dobrze zaprezentowali się pływacy dąbrowskiego MMKS, zdobywając 13 medali.

Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został Łukasz Kopeć. Dąbrowianin sześć razy stawał na najwyższym stopniu podium! Łukasz Kopeć wygrał wyścigi indywidualne na 50 m stylem dowolnym (czas 33,71 sek.), 50 m stylem motylkowym (37,28 sek.) oraz 50 m (39,70 sek.) i 100 m (1:24,93 min.) stylem grzbietowym. Dwa pozostałe tytuły mistrza Ślaską wywalczył w sztafetach. Jakub Greszta, Wiktor Macek, Filip Bujoczek i Łukasz Kopeć okazali się najszybsi na dystansie 4x50 m zarówno kraulem (2:24,78 min.), jak i stylem zmiennym (2:44,37 min.).

Z drużyny sztafetowej medale indywidualnie zdobywał też Jakub Greszta. Został on mistrzem Śląska na 200 m stylem dowolnym (2:51,58 min.). Srebrny medal wywalczył na 50 m stylem grzbietowym, a brązowy na dwa razy dłuższym dystansie. 50 m "grzbietem" okazał się dąbrowską specjalnością, gospodarze zajęli bowiem wszystkie miejsca na podium. Na najniższym stopniu stanął Kacper Marek.

Tytułu mistrzowskiego nie zdołały natomiast wywalczyć dąbrowskie pływaczki. Dwa srebrne medale zdobyła Justyna Jarosz, finiszując na drugiej pozycji w wyścigach "żabkarek" na 50 m (45,47 sek.) i 100 m (1:35,59 min.). Trzecie miejsce na 100 m stylem grzbietowym wywalczyła natomiast Katarzyna Rosikoń.