Grand Prix w badmintonie rozpoczęte

(pas)
Paweł Matysek był jednym z graczy zawodów.
W sobotę w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 31 w Ząbkowicach odbył się pierwszy z cyklu turniejów o XI Grand Prix Dąbrowy Górniczej w Badmintonie. Na starcie stanęło 65 zawodników z całego kraju, a rywalizacja pod ...

W sobotę w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 31 w Ząbkowicach odbył się pierwszy z cyklu turniejów o XI Grand Prix Dąbrowy Górniczej w Badmintonie. Na starcie stanęło 65 zawodników z całego kraju, a rywalizacja pod siatką była bardzo zacięta.

Zawody były rozgrywane w trzech kategoriach: szkół podstawowych i gimnazjów oraz pozostałych uczestników. Nie zabrakło także gier podwójnych. Turniej składa się z sześciu zawodów, a zgłoszeni zawodnicy muszą wystąpić przynajmniej w czterech z nich, by znaleźć się w końcowej klasyfikacji.

- Przegrałem minimalnie z moim przeciwnikiem, tak więc mogło być lepiej. Trenuje już dwa lata, a zaczęło się wszystko w tutejszej szkole, gdzie gramy w badmintona na zajęciach wychowania fizycznego. Będę musiał poćwiczyć refleks i zwinność - stwierdził Damian Kisiel.

SP nr 31 specjalizuje się w badmintonie, a zawodnicy UKS-u Ząbkowice mają już na swoim koncie sporo sukcesów w rywalizacji z rówieśnikami, jak choćby 5 i 6 miejsce drużynowo w krajowym finale rywalizacji gimnazjów.

Ostatecznie wśród uczniów "podstawówek" zwyciężyli Karolina Piekoszewska z SP 30 w Dąbrowie Górniczej oraz Wojciech Szczegielniak z Kolejarza Katowice. W kategorii gimnazjalistów bezkonkurencyjni okazali się Natalia Grzywacz i Paweł Matysek z miejscowego UKS Ząbkowice. Podobnie jak Paweł Jaźwic w kategorii open. W grze podwójnej zwyciężyli Paweł Gasz i Paweł Gasz junior z barbórki Katowice. Więcej na temat Grand Prix w piątkowym tygodniku dąbrowskim.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani