Grand Prix w badmintonie z każdym dniem nabiera rozpędu

(pas)
W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 31 w Ząbkowicach odbył się drugi z cyklu turniejów o XI Grand Prix Dąbrowy Górniczej w Badmintonie. Tym razem na starcie zawodów, zorganizowanych przez CSiR stanęło 74 zawodników z ...

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 31 w Ząbkowicach odbył się drugi z cyklu turniejów o XI Grand Prix Dąbrowy Górniczej w Badmintonie. Tym razem na starcie zawodów, zorganizowanych przez CSiR stanęło 74 zawodników z całego kraju.

Turniej składa się z sześciu zawodów i cały czas trwa zacięta walka o końcowe zwycięstwo w klasyfikacji. Podobnie jak podczas pierwszego turnieju w kategorii szkół podstawowych zwyciężyli Karolina Piekoszewska z SP nr 30 w Dąbrowie Górniczej i Wojciech Szczegielniak z Kolejarza Katowice. Wśród gimnazjalistów nie dali szans rywalom zawodnicy UKS Ząbkowice Sylwia Wiewiór i Damian Nowosielski, wyprzedzając klubowych kolegów Olgę Wilk i Pawła Matyska, który zwyciężył przed dwoma tygodniami. W kategorii open też triumfowali gospodarze, Robert Napieraj przed Dawidem Jaźwicem, a w grze podwójnej Grzegorz Wójcik i Marcin Rykała wyprzedzili Damiana Nowosielskiego i Pawła Matyska.

SP nr 31 specjalizuje się w badmintonie, a zawodnicy UKS-u Ząbkowice mają już na swoim koncie sporo sukcesów. Ostatnim był znakomity występ w Pszczynie podczas eliminacji wojewódzkich do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) w badmintonie, które odbędą się w pierwszy majowy weekend w Ornecie. Sylwia Wiewór i Olga Wilk oraz Damian Nowosielski i Patryk Krupa wygrali gry podwójne, a Sylwia w parze z Damianem okazali się także bezkonkurencyjni w grze mieszanej. Wszyscy, oprócz Patryka, który uczy się w dąbrowskim Gimnazjum nr 13, są uczniami Gimnazjum nr 9.