Igor Drożyński najszybszy na torze w Słomczynie [FOTO]

PAS
Igor Drożyński triumfuje na torze w Słomczynie
Igor Drożyński triumfuje na torze w Słomczynie Igor Drożyński triumfuje na torze w Słomczynie
Igor Drożyński to nasz znakomity kierowca, który w tym sezonie znów święci triumfy na torach kartingowych. Młodzieżowy Sportowiec Roku 2016 Dziennika Zachodniego startował w miniony weekend na torze w Słomczynie. Jak się okazało był to bardzo udany występ, bowiem dąbrowianin pozostawił w tyle całą stawkę i stanął na najwyższym stopniu podium.

W zawodach startowało około 150 kierowców kartingowych. Jedyny dąbrowianin w całej stawce, startujący w kategorii Rotax Mini Max, przez cały weekend wyścigowy zaliczał się do czołówki. W wyścigach kwalifikacyjnych 12-latek zajął kolejno 5 i 2 miejsce w pierwszym dniu zawodów. W niedzielę w przedfinale był trzeci, a w finale sięgnął po najwyższy stopień podium, kończąc IV rindę Rotax Max Challenge zwycięstwem.

Stawka zawodników jest bardzo wyrównana. Igor w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski zajmuje obecnie trzecie miejsce. Do końca sezonu zostały jeszcze trzy rundy. – Każdy start, to nowe wyzwanie, a ja zawsze staram się dać z siebie wszystko i zaprezentować jak najlepiej – mówi Igor Drożyński. – Rywale nie dają za wygraną, ale zbierane z każdym rokiem doświadczenie przynosi efekty. Jestem zadowolony ze zwycięstwa, bo to umacnia mnie w przekonaniu, że warto trenować, warto poświęcać czas na doskonalenie swoich umiejętności. Dziękuję firmie budowlanej HEBDA, firmie TRANSBUD WULKAN i hurtowni budowlanej EKO-DOM za wsparcie moich startów. - Cały czas szukamy także nowych sponsorów, którzy mogliby wesprzeć starty Igora, bowiem jest to bardzo kosztowny sport. Mam nadzieję, że się uda – podkreśla Marcin Drożyński, tata dąbrowianina.

Poprzedni sezon – 2016 dąbrowski zawodnik zakończył tytułem wicemistrza Polski, poprawiając tym samym osiągnięcie z roku 2015, kiedy został drugim wicemistrzem kraju. 7 stycznia br. w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Sportu Kartingowego, zorganizowana przez Polski Związek Motorowy. Nagrody zostały rozdane w klasyfikacji mistrzowskiej, pucharowej oraz współzawodnictwie dzieci i młodzieży. W mistrzostwach Polski dąbrowianin zdobył tytuł wicemistrza Polski w kategorii Mini Max, w klasyfikacji pucharowej zajął piąte miejsce, ponieważ nie udało się wziąć udziału we wszystkich punktowanych zawodach. We współzawodnictwie dzieci i młodzieży Igor zajął natomiast trzecie miejsce. We wszystkich kategoriach nasz zawodnik odebrał dyplomy i puchary, a w kategorii mistrzowskiej dodatkowo biało-czerwoną szarfę mistrzowską.