MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Imprezy na MAJÓWKĘ 2024 w woj. śląskim! Zobacz listę DARMOWYCH imprez w okolicy! Te wydarzenia warto sprawdzić

Wiktoria Kurczab
Wiktoria Kurczab
MAJÓWKA 2024! Oprócz tradycyjnych uroczystości miejski jest wiele innych wydarzeń, takich jak 20. rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej czy Dzień Hutnika 4 maja, które wiele śląskich miast będzie hucznie świętować. Z tej okazji odbędą się darmowe koncerty, pokazy wojskowe, pochody miejskie, pikniki, festyny i imprezy sportowe. Gotowi na wspaniałą majówkę? Sprawdź naszą listę najlepszych darmowych imprez w woj. śląskim!

DARMOWE imprezy i wydarzenia na MAJÓWKĘ 2024 w woj. śląskim -kliknij TUTAJ i sprawdź LISTĘ!

Darmowe imprezy i uroczystości święta Konstytucji 3 Maja!

Obchody święta Konstytucji 3 Maja i Dnia Flagi Państwowej w czasie majówki stanowią wyjątkową okazję do świętowania nie tylko odpoczywając czy grillując. Dawniej majówka w PRL-u kojarzyła się głównie z uroczystościami związanymi z pracą, pochodami 1-majowymi. Dziś są to święta patriotyczne. Z tej okazji wiele miast w woj. śląskim organizuje miejskie uroczystości, które mają na celu uhonorowanie tych ważnych dat. Ponadto, z racji majówki, coraz częściej organizowane są także bardziej rozrywkowe wydarzenia, takie jak pikniki rodzinne, wydarzenia sportowe czy darmowe koncerty plenerowe, które cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Śląskie miasta świętują 20 lat Polski w UE

W tym roku przypada 20. rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, co stanowi ważny moment w historii kraju. To wydarzenie symbolizuje nie tylko osiągnięcia Polski na drodze do integracji europejskiej, ale także wprowadzenie pozytywnych zmian w różnych dziedzinach życia społecznego i gospodarczego. Aby uczcić ten jubileusz, wiele miast na Śląsku, m.in. Gliwice i Cieszyn, organizuje specjalne imprezy miejskie, które oferują wiele darmowych atrakcji swoim mieszkańcom, aby w przyjemny sposób wspólnie świętować tą ważną datę. Zobacz program tych wydarzeń, przeglądając galerię:

Imprezy na MAJÓWKĘ 2024 w woj. śląskim! Zobacz listę DARMOWY...

Wydarzenia i imprezy z okazji święta Hutników w Śląskiem

Dzień Hutnika to święto o mniej rozpoznawalnym charakterze na Śląsku niż na przykład Barbórka. Dzień ten upamiętnia pracę hutników, ich tradycje oraz wkład w rozwój przemysłu w regionie i jest obchodzone 4 maja w dniu Św. Floriana, patrona strażaków i właśnie hutników. W ostatnich latach zyskuje coraz większe znaczenie, szczególnie w miastach związanych z przemysłem hutniczym. Imprezy z tej okazji odbywają m.in. w Chorzowie! Muzeum Hutnictwa od paru lat 4 maja organizuje "Florianfest", który jest mixem kultury, sztuki, rzemiosła i tradycji hutniczych.

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dabrowagornicza.naszemiasto.pl Nasze Miasto