Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jak wygląda porodówka w GCZD w Katowicach? Zobacz! Ma królewskie warunki dla mamy i dziecka [ZDJĘCIA]

Agata Pustułka
Agata Pustułka
Porodówka w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka: na mamy czeka 25 łóżek, świetnie wyposażone bloki operacyjne, laktatorium, a także 40 fantastycznych położnych i 9 pielęgniarek anestezjologicznych
Porodówka w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka: na mamy czeka 25 łóżek, świetnie wyposażone bloki operacyjne, laktatorium, a także 40 fantastycznych położnych i 9 pielęgniarek anestezjologicznych Karina Trojok
Stworzenie „porodówki” w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach to dla maluszków większa szansa na pomoc specjalistów, gdy pojawią się problemy. Chore noworodki nie muszą jeździć karetką w poszukiwaniu miejsca na OIOM-ie tylko pomoc otrzymują natychmiast w tym samym szpitalu. Tu rodzi się w królewskich warunkach.

Jak wygląda porodówka w GCZD w Katowicach? Zobacz! Ma królewskie warunki dla mamy i dziecka [ZDJĘCIA] Tęsknota za nowo narodzonym dzieckiem, gdy konieczny jego transport "N" na OIOM do odległego o wiele kilometrów od porodówki szpitala. Niepewność, strach. Ile mam i ojców musiało cierpieć z powodu rozstania z maluszkiem... Jeśli wybierzemy porodówkę w GCZD to wszystkich specjalistów i przede wszystkim OIOM mamy w zasięgu ręki.

Zobacz zdjęcia:

- Najlepszym inkubatorem dla maluszka jest łono jego mamy. Jeśli wiadomo, że noworodkowi może grozić jakieś niebezpieczeństwo, to mama rodząca w naszym szpitalu nie musi tęsknić za dzieckiem, bo po porodzie pojedzie ono na ósme piętro na OIOM. Ba, jeszcze w windzie, która jest tylko do dyspozycji oddziału położnictwa i perinatologii, lekarze wstępnie zdiagnozują noworodka. Mamę zaś zawieziemy do niego najszybciej jak się da - mówi dr Ireneusz Ryszkiel dyr. ds. medycznych w GCZD. Wczoraj podsumował pierwszy okres działalności oddziału, którego popularność wśród przyszłych mam rośnie. Bo oddział zapewnia nie tylko świetne warunki, ale też pomoc najlepszych w regionie specjalistów.

TOP 13 najlepszych porodówek w województwie śląskim. Gdzie rodzić dzieci w woj. śląskim? Oto najlepsze i najnowocześniejsze porodówki:

Od 23 kwietnia tego roku urodziło się tu 188 dzieci. Ok. 15 proc. z nich zaraz po urodzeniu musiało skorzystać z pomocy kardiochirurgów, chirurgów, którzy niejednokrotnie wykonywali operacje ratujące życie.

- Dla powodzenia wielu interwencji liczy się czas. My poprzez bliskość oddziału możemy przystępować do zabiegów bez straty cennych minut - stwierdza prof. prof. Lesław Szydłowski – kierownik Oddziału Kardiologii Dziecięcej.

Miła dla oka kolorystyka, piękne fototapety, supernowoczesne łóżka, pokój do porodów w wodzie i widok za oknem - las oraz... wygrzewający się od czasu do czasu na lądowisku dla helikopterów zając lub przebiegająca sarna - wszystko to tworzy całość rzadko widzianą w polskich szpitalach.

Na mamy czeka 25 łóżek, świetnie wyposażone bloki operacyjne, laktatorium, gdzie można także przechować ściągnięte mleko, a także 40 fantastycznych położnych i 9 pielęgniarek anestezjologicznych. Ten oddział ma "przypisanych" sobie anestezjologów. To ważne - 40 proc. mam korzysta z bezpłatnego znieczulenia przy porodzie. Część porodów odbywa się za pomocą cesarskiego cięcia.

- Na naszym oddziale kangurują mamy i tatusiowie. Dla dzieci to niezmiernie ważne. Oferujemy rodzicom pomoc psychologiczną, doradztwo laktacyjne 24 godziny na dobę i porady dietetyczne - wyjaśnia prof. Izabela Ulman-Włodarz, kierownik oddziału. Część dzieci trafia na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej np. wcześniaki jak Zdzisia, która ważyła pół kilograma, gdy się urodziła. Jej mama Sandra dziękowała lekarzom za serce i profesjonalizm. Liczy, że już niedługo mała wróci do domu.

Porodówka w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka: na mamy czeka 25 łóżek, świetnie wyposażone bloki operacyjne, laktatorium, a także 40 fantastycznych położnych i 9 pielęgniarek anestezjologicznych

Jak wygląda porodówka w GCZD w Katowicach? Zobacz! Ma królew...

- Żaden mały pacjent ani jego rodzic nie zostają pozostawieni sami sobie po wyjściu do domu. Mają wytyczony plan leczenia, ewentualnych zabiegów, wizyt w poradniach. Zapewniamy poczucie bezpieczeństwa i kontynuację leczenia - twierdzi prof. Iwona Maruniak-Chudek - konsultant wojewódzki ds. neonatologii w województwie śląskim, kierownik Oddziału Neonatologii, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka.

  • 188 - tyle dzieci przyszło na świat w porodówce w GCZD. Wczoraj np, bliźniaki Radzio i Adaś
  • 40 - taki proc. pacjentem prosi lekarzy w GCZD o znieczulenie w czasie porodu. Tu jest ono bezpłatne
  • 54 - tyle lat miała najstarsza mam, która urodziła na porodówce w GCZD swoje drugie dziecko. Wiele jest też pań po 40-tce
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Te produkty powodują cukrzycę u Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na katowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto