Jerzy Sufranowicz triathlon: dąbrowski zawodnik zdobył mistrzostwo Polski!

mat. prasowe
Jerzy Sufranowicz po 20 latach został znów mistrzem Polski
Jerzy Sufranowicz triathlon. Przez dwa dni (2 i 3 sierpnia) stolicą polskiego triathlonu była Rawa Mazowiecka, gdzie odbywał się cykl zawodów triatlonowych. Mistrzem Polski został Jerzy Sufranowicz! Gratulujemy!

Głównym startem były mistrzostwa Polski weteranów na dystansie olimpijskim (1500m x 40km x 10km) oraz puchar Polski elity na tym samym dystansie rozegrane w niedzielę. W stawce 230 zawodników wystartowało 5. zawodników z KRS Triathlon Dąbrowa Górnicza.

Trzech walczyło w mistrzostwach Polski, a dwóch w pucharze. Jako, że ranga imprezy była najwyższej kategorii, były to jedne z głównych zawodów dla naszych zawodników w tym roku. Walka na trasie była bardzo zacięta. Żar lał się z nieba, dlatego nie wszyscy wytrzymali trudy wyścigu i nie mogli być zadowoleni ze startu.

Ze znakomitą formą trafił Jurek Sufranowicz, który miał swój dzień i pokonując wielu rywali zdobył kolejny tytuł mistrza Polski na dystansie olimpijskim (kat. 60lat). Janusz Kornes (kat. 40lat) wykonał swój plan i zajął 8 miejsce, podobnie jak najstarszy nasz zawodnik Zbigniew Ginalski. Zadowolony był też Adam Heczko, który w pucharze Polski był 20 i z czasem 2.17.47 był najlepszym naszym zawodnikiem. Tomasz Hajewski "bardzo cierpiał" w biegu i nie był zadowolony ze startu i wyniku, ale dzielnie walczył, by ukończyć zawody.

Jerzy Sufranowicz na mecie był bardzo zadowolony. - Dwadzieścia lat czekałem na kolejny tytuł i koszulkę mistrza Polski. Było bardzo ciężko, pogoda dawała się we znaki, ale wiedziałem że jestem dobrze przygotowany, co potwierdzały wcześniejsze starty. Forma rosła i trafiłem z nią właśnie w ten ważny dzień - stwierdził Jerzy Sufranowicz. Teraz troszkę odpoczynku i kolejny start w pucharze Słowacji (16.08.2014).