Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Już nie Julia i Filip. Oto najpopularniejsze imiona, jakie rodzice nadali maluchom w Dąbrowie Górniczej w 2021 roku

OPRAC.:
Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
pixabay/zdj.ilustracyjne
Wybór imienia dla swojego malucha często bywa trudny. Może to bowiem być imię popularne, unikatowe, nawiązujące do historii i tradycji rodzinnej. Na jaki wybór zdecydowali się zatem mieszkańcy Dąbrowy Górniczej w 2021 roku? Jakie imiona cieszyły się uznaniem rodziców, a które okazały się tym razem wyjątkowe?

W 2021 roku w Dąbrowie Górniczej urodziło się 508 dzieci. Wśród dziewczynek zdecydowanie pierwsze miejsce na podium przypadło Zuzannie. Właśnie to imię wybierane było aż 19 razy. Drugie miejsce wspólnie dla Leny i Mai, które wybrano po 14 razy. Wśród chłopców widać od razu, że jednego faworyta wśród rodziców nie było. Na świat w mieście przyszło po 11 Jakubów i Wojciechów, a także po 10 Antonich, Franciszków i Janów.

Oto najpopularniejsze w 2021 r. imiona dla dziewczynek:

  • Zuzanna – imię wybierane 19 razy
  • Lena i Maja – po 14
  • Laura – 12
  • Amelia i Zofia – po 11
  • Alicja i Pola – po 10
  • Natalia – 9
  • Julia – 8

Oto najpopularniejsze w 2021 r. imiona dla chłopców:

  • Jakub i Wojciech – imiona wybierane po 11 razy
  • Antoni, Franciszek i Jan – po 10
  • Leon i Oskar – po 9
  • Adam, Aleksander i Filip – po 8

Z kolei imiona, które wybrane zostały tylko raz to m.in. Adrian, Aniela, Damian, Diana, Fabian, Florentyna, Łukasz, Layla, Milan, Monika, Tobiasz i Zoja.

W 2021 r. dąbrowski Urząd Stanu Cywilnego wydał 508 aktów urodzenia maluchów, które przyszły na świat w mieście. Wśród noworodków lekko przeważali chłopcy, których było 256, o czterech więcej niż dziewczynek. Pod względem liczby narodzin przodował wrzesień, kiedy urodziło się 59 dzieci: 28 dziewczynek i 31 chłopców. Nieco mniej było w czerwcu – 21 dziewczynek i 35 chłopców. Na drugim krańcu znalazł się styczeń, w którym urodziło się 16 dziewczynek i 12 chłopców.

Dodatkowo 131 aktów zarejestrowano na podstawie dokumentów z innego kraju. Były to fachowo nazywane transkrypcje. Najwięcej takich sytuacji – 33 – dotyczyło Wielkiej Brytanii. Sporo – 18 – było z Ukrainy, 16 z Holandii, 13 z USA i 12 z Niemiec. Pojedyncze przypadki dotyczyły Malty, Portugalii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Austrii, Rosji i Brazylii. Łącznie dąbrowski USC sporządził akty urodzenia na podstawie dokumentów z 20 państw.

Na koniec 2021 roku w Dąbrowie Górniczej zameldowane były 111 tys. 493 osoby – 110 tys. 162 na pobyt stały i 1331 na pobyt czasowy.

W 2020 r. w mieście urodziło się 405 dzieci, 357 par wzięło ślub, Urząd Stanu Cywilnego wydał 1463 akty zgonu, a 113 tys. 542 osoby miały meldunek w Dąbrowie Górniczej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dabrowagornicza.naszemiasto.pl Nasze Miasto