Już są liderami!

Piotr Sobierajski
Piotr Zieliński (z piłką) zdobył kolejne punkty dla gospodarzy.  Fot. Olgierd Górny
Piotr Zieliński (z piłką) zdobył kolejne punkty dla gospodarzy. Fot. Olgierd Górny
Trzy kolejki były potrzebne, by zawodnicy MMKS-u Dąbrowa Górnicza z kompletem punktów usadowili się w fotelu lidera. Przed dąbrowianami jednak jeszcze wiele trudnych spotkań.

Przed tygodniem gospodarze ograli pewnie radomski AZS. Tym razem ich dominacja nad graczami z Jaworzna była większa. Od początku narzucili swój styl gry. Pod koszami brylowali Weselak i Deja (3 bloki w pierwszej kwarcie), a wraz z nimi punktowali koledzy z drużyny.

Trudny do powstrzymania był Malcherczyk, dobrze prowadzili grę Szczypka, Basiński i Koczwara. W efekcie po pierwszych 10 minutach było 25:10, a w połowie drugiej kwarty dąbrowianie mieli już 21 oczek przewagi (35:14). Za 3 punkty trafili Koczwara i Adamczyk, skutecznym atakiem podkoszowym popisał się Koziński. Do przerwy było więc 49:25.

W drugiej części wśród jaworznian próbowali coś zdziałać Kotlewski, Biliński i Urbańczyk, ale gospodarze kontrolowali parkiet. Często trafiali za 3 oczka (w sumie 14/28), popisywali się szybkimi kontrami. Po 30 min. było 72:41, a cały mecz zakończył się wynikiem 95:57.

Najlepsi w MMKS byli: Malcherczyk 22 punkty (5/6 za 2 pkt i 4/8 za 3 pkt), Szczypka 15 (6 asyst), Lewicki 10, Weselak i Koziński po 8, Koczwara.

- Zagraliśmy lepiej w obronie niż ostatnio, ale jeszcze musimy popracować nad zniwelowaniem luk w defensywie. Wykorzystaliśmy jednak nasze atuty, wysokich graczy pod koszem i dobrą grę na obwodzie. MCKiS to nie jest łatwy rywal, ale wygraliśmy pewnie, co cieszy. Teraz czekają nas coraz trudniejsi rywale, dlatego ważne jest, by maksymalna koncentracja i forma pojawiła się w listopadzie - podkreśla Wojciech Wieczorek, szkoleniowiec MMKS-u.

Na razie bez porażki są także zespoły MOSiR-u Krosno, AZS AWF Katowice oraz UMKS Kielce.

Najbliższe spotkanie dąbrowscy zawodnicy znów rozegrają u siebie. Jutro o godz. 18 zmierzą się w hali Centrum z Polonią Przemyśl.