Katarzyna Cieślik - dąbrowska zawodniczka znów najlepsza

PASZaktualizowano
Katarzyna Cieślik po raz kolejny udanie zaprezentowała się w ringu
Katarzyna Cieślik po raz kolejny udanie zaprezentowała się w ringu mat.dkb
Podczas turnieju pod Paryżem Katarzyna Cieślik pokonała trzy rywalki z Francji.

Po raz kolejny mamy potwierdzenie starej prawdy, że ciężka praca poparta nieprzeciętnym talentem przynosi często bardzo dobre rezultaty. Tak właśnie dzieje się już od kilkunastu miesięcy w przypadku zawodniczki Dąbrowskiego Klubu Bokserskiego Katarzyny Cieślik. Występująca w ringu w kategorii wagowej 51 kg bokserka przeważnie nie daje swoim rywalkom większych szans, a i z zaciętych pojedynków potrafi także wyjść zwycięsko.

Tak też stało się niedawno we Francji, gdzie nasza zawodniczka kadry narodowej zdobyła pierwsze miejsce w Międzynarodowym Turnieju Kobiet "Open Adidas Boxing". Odbył się on we Francji w miejscowości Val de Seine pod Paryżem.

Zawodniczki zostały podzielone na grupy kilkuosobowe, według kategorii wagowych i wiekowych. W grupach zawodniczki walczyły każda z każdą. Kasia pokonała wszystkie swoje rywalki i otrzymała zwycięski pas.

Pierwszą swoją walkę dąbrowska zawodniczka stoczyła z Biffaud Rey John z Francji (wygrana przez RSC w 1 rundzie), drugą walkę stoczyła z Francuzką Cratssac Anaus (punktacja dla Katarzyny 2:1), trzecią - także z reprezentantką gospodarzy Gfineue Naomi (wygrana dąbrowskiej zawodniczki 3:0).

Gospodarze serdecznie gratulowali polskim zawodniczkom, ich rodzicom i trenerom klubowym.

We francuskim turnieju startowała polska reprezentacja w składzie: Katarzyna Piekarska (48 kg), Katarzyna Cieślik (51 kg), Zuzanna Kaczmarczyk (51 kg), Laura Grzyb (54 kg), Martyna Letkiewicz (54 kg), Aneta Rygielska (60 kg), Justyna Walaś (63 kg) i Beata Koroniecka (64 kg), pod opieką trenerów: Aleksandra Maciejowskiego i Andrzeja Liczika.

Polki drużynowo zajęły drugie miejsce spośród 130 startujących kobiet, reprezentujących dziewięć państw. Trener Andrzej Liczik powiedział o występie Polek, że wszystkie zawodniczki dały z siebie wszystko i żadna nie zawiodła. A to jest bardzo dobrym prognostykiem mna przyszłość i kolejne wyzwania w ringu.

Generalnie na turnieju pierwsze miejsca zdobyły z drużyny Polek: Beata Koroniecka (64 kg), Martyna Letkiewicz (54 kg), Aneta Rygielska (60 kg), Katarzyna Cieślik (51 kg) i Justyna Walaś (63 kg). Drugie miejsce zdobyła Laura Grzyb (54 kg), trzecie miejsce: Katarzyna Piekarska (48 kg) i Zuzanna Kaczmarczyk (51 kg).