Klasa A Sosnowiec: Emocje w meczu Przemszy Okradzionów z Zewem Kazimierz [ZDJĘCIA]

TOS
Klasa A Sosnowiec jako ostatnia z regionalnych lig piłkarskich zakończyła sezon 2013/2014. W meczu ostatniej kolejki Przemsza Okradzionów podejmowała Zew Kazimierz. Emocji nie brakowało. Przemsza wygrała ostatecznie 5:4, chociaż Zew prowadził już 3:1.

Worek z bramkami rozwiązał w 12. minucie spotkania 16-letni Patryk Wołoszyn i drużyna z Kazimierza niespodziewanie objęła prowadzenie. W 24. minucie na 2:0 podwyższył Sebastian Schufreida. Natychmiastowa była odpowiedź Przemszy, która dzięki trafieniu Daniela Kubickiego przegrywała już tylko 1:2 i jeszcze szybsza Pawła Króla z Zewu, który podwyższył na 3:1. Przed przerwą Przemsza trafiła jeszcze raz. W 42. minucie bramkę na 2:3 zdobył Piotr Pawełek ustalając tym samym wynik pierwszej połowy.

Po zmianie stron do wyrównania doprowadził Paweł Słabisz, ale żadna z drużyn nie zamierzała rezygnować z pełnej puli. W 63. minucie kolejny raz prowadzenie dla Przemszy uzyskał Grzegorz Majewski, ale dwie minuty później mieliśmy kolejny remis za sprawą trafienia Sebastiana Schufreidy. Wynik meczu na 5:4 dla Przemszy ustalił w 83. minucie grający szkoleniowiec klubu z Okradzionowa Bogdan Pikuta.

Przemsza: Murzyn - Ciupek, Pikuta, Ambrozik (68. Kowalik), Maciejowski (51. Bryła), Majewski (86. Pluta), Bąk, Kubicki, Słabisz, Pawełek, Trzeja (26. Czerwiec), trener Bogdan Pikuta

Zew: Janus - Gałwa, Kania, Pawłowski, Mendak, Stachura (70. Kowalski), Jacko (60. Balsamski), Kędzierski, Wołoszyn (57. Soczówka), Król, Schufreida, trener Artur Durzyński

Ostatecznie do klasy okręgowej awansowały zespoły Cyklonu Rogoźnik i MKS-u Sławków. Do klasy B spada Orzeł Dąbie. Dalsze decyzje dotyczące spadków są zależne od rozstrzygnięć w wyższych klasach rozgrywkowych.

O spotkaniu Przemsza - Zew oraz o obu drużynach przeczytacie w najbliższy piątek w tygodnikach miejskich Dziennika Zachodniego w Sosnowcu i Dąbrowie Górniczej.__