Klasa okręgowa: na początek rundy wiosennej Strażak Nowa Wieś lepszy od Unii Strzemieszyce (FOTO)

TOS
Nie udało się piłkarzom Unii Strzemieszyce zdobyć punktów w pierwszym meczu rundy rewanżowej. Drużyna trenera Artura Derbina przegrała 0:1 ze Strażakiem Nowa Wieś Mierzęcice.

Mecz rozpoczął się minutą ciszy dla uczczenia zmarłych niedawno dwóch długoletnich kibiców Unii. To biało-niebiescy byli stroną przeważającą w pierwszej połowie spotkania. Szansy na zdobycie bramki nie wykorzystali m.in. Adrian Piątek, Michał Nowak czy Przemysław Mikoda. Po zmianie stron lepszą dyspozycję prezentowali z kolei zawodnicy Strażaka. W 79. minucie meczu bramkę, jak się później okazało, na wagę zwycięstwa zdobył wprowadzony na boisko kilkadziesiąt minut wcześniej Sebastian Bartoszek. Tym samym w pojedynku dwóch zespołów prowadzonych przez grających szkoleniowców, zespół Mateusza Mańdoka okazał się lepszy od teamu Artura Derbina.

Unia: Piotr Iwaniuk - Michał Broniszewski, Kamil Kuzior, Artur Derbin, Przemysław Wołczyk, Damian Bojacz, Adrian Piątek (72. Sebastian Sokół), Michał Nowak, Przemysław Mikoda (72. Dawid Stochel), Rafał Roterman, Krystian Kowalczyk (78. Mateusz Wawszczak), trener Artur Derbin.
Strażak: Mateusz Mańdok - Marcin Jaskuła, Miłosz Miśkiewicz, Arkadiusz Świder, Wojciech Gałęziok, Dariusz Ficulak (78. Rafał Dramski), Jarosław Luty, Dawid Jaskuła, Michał Goryczka, Tomasz Bomba (78. Zbigniew Jarka), Janusz Piotrowski (59. Sebastian Bartoszek), trener Mateusz Mańdok.

Więcej o meczu przeczytasz m.in. w piątkowym Tygodniku Miejskim Dąbrowa Górnicza.

Inne wyniki spotkań:

IV liga: Sarmacja Będzin - Przyszłość Ciochowice 3:2, Górnik Piaski - Górnik Wesoła 0:1, LKS Kamienica Polska - Czarni Sosnowiec 1:1, Stradom Częstochowa - Zagłębiak Dąbrowa Górnicza 0:3 walkower;
Klasa okręgowa: CKS Czeladź - Ciężkowianka Jaworzno 1:2, Podlesianka Katowice - AKS Niwka 0:0, Gwarek Tarnowskie Góry - RKS Grodziec 3:1, Wawel Wirek - Unia Ząbkowice 1:1;
Klasa A: MKS Sławków - Błękitni Sarnów 2:0, Jedność Strzyżowice - Przemsza Siewierz 0:0, Warta Zawiercie - Milenium Wojkowice 3:1, MKS Poręba - Błyskawica Preczów 1:7, KS Giebło - Pionier Ujejsce 0:6, Niwy Brudzowice - Łazowianka Łazy 1:6, Cyklon Rogoźnik - Tęcza Błędów 0:0.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0