Klasa okręgowa: w Strzemieszycach Przemsza Siewierz lepsza od Unii (ZDJĘCIA)

TOS
W świąteczną środę rozgrywano drugą kolejkę spotkań klasy okręgowej. W Strzemieszycach miejscowa Unia uległa 0:2 ekipie beniaminka - Przemszy Siewierz.

Smaczku temu spotkaniu dodawał fakt, że w szeregach gości wystąpił Artur Derbin, który w poprzednim sezonie był grającym trenerem dąbrowian. W pierwszej połowie meczu oba zespoły prezentowały podobny poziom. Najpierw szczęścia próbował Jakub Machura z Przemszy, a potem Wojciech Szymański z Unii, ale obaj bramkarze zachowywali czyste konto. Od 34. minuty jedną bramką prowadziła Przemsza. Piotra Iwaniuka pokonał bowiem Łukasz Marcińczyk. Po zmianie stron wynik ustalił Jakub Machura pokonując w sytuacji sam na sam golkipera drużyny ze Strzemieszyc.

Unia: Iwaniuk - Broniszewski, Wikliński, Mikoda (65. Kozieł), Kusiak, Skrzypiec (65. Nowak), Szymański, Kowalczyk, Kuzior (70. Zdeb), Roterman, Bojacz; trener Dariusz Garczarczyk

Przemsza: Stańczyk - Marko, Błaszczyk, Derbin, Kroczek (82. Kurzaczek), Marcińczyk (70. Kuc), Hajduk, Majchrowski, Polak, Żak (60. Stefaniak), Machura; trener Mirosław Woźnica

W pozostałych środowych meczach klasy okręgowej: Urania Kochłowice - AKS Niwka 3:1, Orzeł Biały Brzeziny Śląskie - Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie 1:0, RKS Grodziec - Jastrząb Bielszowice 5:0, Rymer Niedobczyce - Podlesianka Katowice 0:1, Ciężkowianka Jaworzno - Kolejarz Katowice 3:0, Strażak Nowa Wieś Mierzęcice - ŁKS Łagiewniki 2:0, Warta Zawiercie - Wawel Wirek 5:0.

Po dwóch kolejkach liderem tabeli jest Warta, która wyprzedza zespoły z Grodźca, Siewierza i Mierzęcic (wszystkie drużyny po 6 punktów).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani