Kolejna wygrana koszykarzy MKS-u

(PAS)
Dąbrowscy koszykarze (jasne stroje) nie zwalniają tempa.  Fot. Olgierd Górny
Dąbrowscy koszykarze (jasne stroje) nie zwalniają tempa. Fot. Olgierd Górny
Zawodnicy dąbrowskiego MKS-u znów bardzo dobrze spisali się w wyjazdowym pojedynku z Polonią Przemyśl. Wygrali 96:77, choć tym razem gospodarze do przerwy stawili faworytom dość zacięty opór.

Wiceliderzy tabeli do przerwy prowadzili tylko 45:43, ale kolejne minuty to już coraz większa dominacja graczy MKS-u. Ich przewaga w trzeciej kwarcie wzrosła do 8 oczek, a ostatnią kwartę wygrali aż 30:19. Tym razem najlepiej punktowali: Szczypka 22, Basiński 19, Malcherczyk 14 oraz Koziński 11 i Milewski 10. Po serii trzech meczów wyjazdowych dąbrowscy koszykarze w sobotę zagrają przed własną publicznością. O godz. 17 w hali Centrum rozpoczną rywalizację z Hawajskimi Koszulami Żory, które w ostatniej kolejce odniosły dopiero drugą wygraną w sezonie nad Piotrcovią Piotrków.