Kolejne sukcesy zawodnika MMKS-u

[email protected]
Bartosz Wiśniewski pobija kolejne rekordy.
Podczas zawodów pływackich z cyklu: „Grand Prix Polski”, które odbyły się w Poznaniu, znowu świetnie zaprezentował się zawodnik MMKS-u Dąbrowa Górnicza Bartosz Wiśniewski.

Podczas zawodów pływackich z cyklu: „Grand Prix Polski”, które odbyły się w Poznaniu, znowu świetnie zaprezentował się zawodnik MMKS-u Dąbrowa Górnicza Bartosz Wiśniewski. Uczeń Zespołu Szkół Sportowych bezapelacyjnie zwyciężył na sprinterskim dystansie 50 metrów stylem motylkowym (0:24,61) i zajął drugą lokatę (nieznacznie przegrywając na finiszu z Mistrzem Świata Pawłem Korzeniowskim) na dystansie 100 metrów stylem motylkowym z czasem 0:54,04. Zwycięzca tej konkurencji uzyskał czas 0:53,87.

Trzecie miejsce dąbrowianin wywalczył na dystansie 50 metrów stylem dowolnym (0:23,47), a czwarte na 200 metrów dowolnym (1:50,09).

Trenera Mariusza Waliczka cieszy szczególnie występ na 200 metrów, gdyż zwiastuje u Bartka poprawę wytrzymałości po perypetiach zdrowotnych trapiących go we wrześniu i październiku.
— Można też bardziej optymistycznie spojrzeć w niedaleką przyszłość, bo już za dwa tygodnie odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów, na których oprócz medali trzeba walczyć o minimum startowe na grudniowe Mistrzostwa Europy w Trieście — podkreśla trener Waliczek.

W zawodach dobrze zaprezentowali się także Patryk Religa i Kamil Samul, zawodnicy startujący w konkurencjach długodystansowych. Patryk zajął dziesiąte miejsce na 400 metrów stylem dowolnym (4:04,99), a Kamil uplasował się na dwunastym miejscu w konkurencji 800 metrów stylem dowolnym (8:39,59). (pas)

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani