Piotr Sobierajski
Skuteczność pod koszem była w sobotę silną stroną  koszykarzy z Dąbrowy Górniczej (białe stroje). Olgierd Górny
Skuteczność pod koszem była w sobotę silną stroną koszykarzy z Dąbrowy Górniczej (białe stroje). Olgierd Górny
Koszykarze II-ligowego MMKS-u Dąbrowa Górnicza po raz drugi w okresie ostatnich dwóch tygodni wykorzystali atut własnego parkietu. Po pokonaniu Piotrówki Radom równie łatwo poradzili sobie z GKS-em Sitkówka-Nowiny, ...

Koszykarze II-ligowego MMKS-u Dąbrowa Górnicza po raz drugi w okresie ostatnich dwóch tygodni wykorzystali atut własnego parkietu. Po pokonaniu Piotrówki Radom równie łatwo poradzili sobie z GKS-em Sitkówka-Nowiny, wygrywając pewnie 81:54.

Przewaga gospodarzy nie była zagrożona nawet przez moment, choć pod koniec drugiej kwarty rywale zaczęli dość szybko i skutecznie odrabiać straty. Początek spotkania to dominacja gospodarzy, którzy objęli prowadzenie 12:4. Trudni do powstrzymania byli zwłaszcza podkoszowi gracze dąbrowskiej ekipy Marcin Weselak i Tomasz Deja, zdobywając raz za razem cenne punkty. W drugiej kwarcie celnym rzutem za 3 pkt popisał się w drużynie Sitkówki-Nowin Kamil Wasik, a po trafieniu Szymona Rzońcy zrobiło się tylko 25:22. Wtedy na boisku pojawił się narzekający na lekką kontuzję rozgrywający Radosław Basiński, który poprowadził MMKS do wygranej. Świetnymi akcjami popisywał się także Piotr Zieliński, zaliczając kilka wsadów.

Po przerwie dominacja miejscowych koszykarzy była już wyraźna, a rywale nie mieli pomysłu na zmniejszenie strat. Trzecia kwarta rozpoczęła się od prowadzenia MMKS-u 19:5, co dało mu bezpieczną przewagę 60:35. W ostatniej odsłonie na parkiecie pojawili się nominalni zmiennicy graczy pierwszej piątki dąbrowskiej ekipy, ale także radzili sobie dobrze, a całe spotkanie zakończyło się wynikiem 81:54.

- Pierwsza połowa była w miarę wyrównana, ale kiedy na boisko wszedł Basiński wszystko wróciło do normy i nie mieliśmy problemów z powiększaniem przewagi. Cała drużyna zagrała dziś dobre spotkanie, a co ważne skutecznie zaprezentowaliśmy się w walce pod koszami, notując wiele ważnych zbiórek - podkreślił szkoleniowiec MMKS-u, Wojciech Wieczorek.

Punkty dla MMKS zdobyli: Weselak 18, Adamczyk 11, Zieliński 10, Wójcik, Deja i Basiński po 8, Gradzik 6, Szczypka 5, Zawierucha 3, Koziński 2.

Najwięcej dla GKS: Kotlewski 16, Wasik, Sikora, Motyl po 6.