Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kongres Świadków Jehowy w tym roku w formule online. Nie spotkamy ich tym razem w Sosnowcu

Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Kongres Świadków Jehowy w roku 2022 zorganizowano pod hasłem „Dążmy do pokoju!”

Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Kongres Świadków Jehowy w roku 2022 zorganizowano pod hasłem „Dążmy do pokoju!” Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. JW.ORG
Tegoroczny kongres Świadków Jehowy pod hasłem „Dążmy do pokoju!” zjednoczy ludzi z 239 krajów, którzy skorzystają z programu przygotowanego w przeszło 500 językach. Tym razem spotkania odbędą się online, a nie m.in. w Centrum Kongresowym Świadków Jehowy w Sosnowcu.

Podczas gdy uwagę opinii publicznej zdominowała wojna w Ukrainie, Świadkowie Jehowy zapraszają m.in. mieszkańców Katowic, Chorzowa, Gliwic, Dąbrowy Górniczej, Będzina, Sosnowca oraz Czeladzi do skorzystania z dorocznego kongresu, którego program będzie odbierany przez miliony osób na całym świecie. Jego temat w tym roku to jednocześnie bardzo potrzebna w dzisiejszych czasach zachęta: „Dążmy do pokoju!”.

- To wręcz zdumiewające obserwować jak program kongresu w 2022 roku jednoczy ludzi z całego świata, nawet na obszarach objętych działaniami wojennymi, takich jak Ukraina i Rosja — mówi Piotr Jarząbek, lokalny rzecznik Świadków Jehowy.

- W jaki sposób? Pokazuje czym jest prawdziwy pokój i jak można go osiągnąć. Osoby, które skorzystają z programu tegorocznego kongresu odniosą wiele korzyści. Omawiane myśli, zasady i wartości moralne pomagają już dziś zyskać spokój wewnętrzny i dają nadzieję na bezpieczną przyszłość. I nie dotyczy to tylko jakiegoś państwa, czy regionu. To wspaniała perspektywa dla każdego człowieka na ziemi, bez względu na narodowość czy pochodzenie - dodaje.

Co ciekawe, Świadkowie Jehowy organizują ogólnoświatowe kongresy już od ponad 100 lat. Dotyczy to również Polski. W tym roku, podobnie jak przez ostatnie dwa lata, poszczególne części programu będą udostępniane online w lipcu i sierpniu. Pierwsze dwie części już są dostępne do obejrzenia lub pobrania.

Każdy, kto zechce skorzystać z kongresu, może to zrobić, wchodząc do oficjalnego serwisu internetowego Świadków Jehowy JW.ORG, poprzez aplikację JW Library lub platformy streamingowe ROKU TV czy Apple TV. Program można odebrać bezpłatnie. Jest on dostępny dla wszystkich – nie trzeba się logować ani rejestrować.

Trzydniowy kongres podzielono na części, z których każda odpowiada połowie dnia programu w standardowej formie. W przemówieniach, wywiadach i filmach omówione zostaną między innymi następujące kwestie:

  • Jak miłość pomaga zachowywać wewnętrzny spokój i dobre relacje z innymi?
  • Dlaczego można powiedzieć, że rady biblijne prowadzą do pokoju w rodzinie?
  • Czy można cieszyć się pokojem mimo choroby, trudności ekonomicznych, klęski żywiołowej albo innych problemów?
  • Dzięki czemu ludziom z różnych regionów świata udaje się cieszyć pokojem?
  • Dlaczego przyjaźń z Bogiem może prowadzić do prawdziwego pokoju?

Program udostępniany jest cyklicznie: w serwisie jw.org w piątek przed południem 27 czerwca, a w zborach Świadków Jehowy na całym świecie 2-3 lipca, piątek po południu 4 lipca oraz 9- 10 lipca, sobota przed południem 18 lipca oraz 23-24 lipca, sobota po południu 25 lipca oraz 30 - 31 lipca, niedziela przed południem 8 sierpnia oraz 13-14 sierpnia, niedziela po południu 15 sierpnia oraz
20-21 sierpnia.

W 239 krajach jest prawie 9 mln Świadków Jehowy, którzy należą do przeszło 119 tys. zborów. W Polsce początki działalności Świadków Jehowy sięgają 1891 roku i obecnie są oni trzecią co do wielkości grupą wyznaniową, liczącą około 113 000 wyznawców. Pierwszy kongres w Polsce Świadkowie Jehowy zorganizowali w 1921 roku w Warszawie. Później na przestrzeni lat odbywały się one w dziesiątkach polskich miast, a w 2019 roku w stolicy zorganizowano kongres międzynarodowy, w którym udział wzięło 35 tys. osób z kilkunastu krajów świata.

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dabrowagornicza.naszemiasto.pl Nasze Miasto