Koszykarze MKS-u pokonali Krosno i są bliżej play-offów [ZDJĘCIA]

PAS, mat. MKS
Dzięki świetnej pierwszej połowie MKS pokonał drużynę z Krosna. Mimo słabszej gry w drugiej części ta wygrana bardzo cieszy, ponieważ zespół zrobił kolejny ważny krok w kierunku gry w fazie play-off koszykarskichrozgrywek. MKS DĄBROWA GÓRNICZA – MIASTO SZKŁA KROSNO 96:86

Koszykarze MKS-u pokonali Krosno i są bliżej play-offów

Po znakomitej pierwszej kwarcie wygranej aż 36:18 w zespole pojawiło się rozprężenie. Przeciwnik ocknął się w drugiej połowie i w pewnym momencie zniwelował przewagę do zaledwie 4 punktów. Dzięki celnym rzutom z dystansu Aarona Broussarda i Piotra Pamuły dąbrowianie odzyskali kontrolę nad meczem i pokonali Miasto Szkła 96:86. Ta wygrana przybliża zespół w znacznym stopniu do gry w playoffach. Obecny bilans MKS-u to bowiem 17 zwycięstw i 10 porażek, co na ten moment daje 5. miejsce w tabeli.

W spotkaniu z Miastem Szkła znakomicie spisał się Aaron Broussard, który na swoim koncie zapisał 28 punktów (5/9 za 3), 9 asyst, 4 zbiórki i 2 przechwyty. Po raz kolejny okazałe double-double zanotował DJ Shelton – autor 23 punktów i aż 17 zbiórek. MKS trafił w tym spotkaniu aż 18 rzutów za 3 przy skuteczności 54 procent i zanotował aż 24 asysty.

Kolejny mecz w następną sobotę – 31 marca, kiedy to w hali Centrum MKS podejmuje Legię Warszawa.