Krosno znów pokonane

Piotr Sobierajski
Zawodnicy MKS Dąbrowa Górnicza wygrali wyjazdowy pojedynek z MOSiR-em Krosno. Spotkanie, podobnie jak w pierwszej rundzie, miało dość wyrównany przebieg, ale górą ponownie byli liderzy rozgrywek I ligi. Wygrali ostatecznie 67:49.

Gospodarze przeżywają ostatnio spore problemy kadrowe, ale nie zamierzali oddawać pola rywalom. W efekcie po pierwszej kwarcie na tablicy świetlnej widniał wynik remisowy, po 21. Drugą kwartę nieco lepiej rozpoczęli podopieczni Michała Barana, prowadząc 26:21. MKS szybko zniwelował jednak straty, doprowadzając po dwóch kwartach do remisu 33:33.

W kolejnych 20 minutach faworyci zyskiwali coraz większą przewagę, a bardzo dobre spotkanie w ich szeregach rozegrał Łukasz Szczypka, który w sumie uzbierał 18 punktów. Dzielnie wspierali go pozostali gracze, w tym m.in. Marek Piechowicz, dorzucając 12 oczek oraz Adam Lisewski, który do 4 pkt dołożył 14 zbiórek.

Wśród koszykarzy z Krosna 18 pkt zaliczył Piotr Pluta. Zaliczył cztery trafne rzuty za 3 pkt, ale nie miał wystarczającego wsparcia ze strony kolegów z drużyny. Wśród dziewięciu graczy punktowało bowiem tylko pięciu.

Jutro dąbrowscy koszykarze po kolejnej serii meczów wyjazdowych zaprezentują się przed własną publicznością w hali Centrum. Ich rywalami będzie zespół KS Sudetów Jelenia Góra, który pokonali w pierwszej rundzie 81:71.