Lider pokonany, Kotwica była zbyt mocna

Tomasz Szymczyk
Spore emocje towarzyszyły sobotniemu spotkaniu I ligi pomiędzy MKS-em Dąbrowa Górnicza a liderem tabeli - AZS Politechniką Warszawa. Podopieczni Wojciecha Wieczorka sprawili swym sympatykom miłą niespodziankę, jako pierwsi w sezonie pokonali bowiem warszawian.

Dąbrowianie od początku kontrolowali przebieg gry i już po pierwszej kwarcie prowadzili 27:19, a po połowie 49:38. W kolejnej części gry układ sił nie uległ zmianie a dąbrowscy koszykarze prowadzili już różnicą aż dwudziestu jeden punktów! Ostatnia kwarta to z kolei zwyżka formy gości, którym wygraną 15:9 udało się zmniejszyć rozmiary porażki, ale mecz zakończył się zwycięstwem dąbrowian 83:69. Najwięcej punktów dla MKS-u zdobyli: Krzysztof Koziński (18), Marek Piechowicz (15), Zieliński (11), Łukasz Szczypka i Radosław Basiński (po 10).

We wtorek ekipę trenera Wieczorka czekało natomiast w ramach Pucharu Polski spotkanie z występującą w ekstraklasie Kotwicą Kołobrzeg. W tym spotkaniu widać już było różnicę klas obu zespołów. Przyjezdni dominowali już od początku spotkania wygrywając pierwszą kwartę 27:13.
W drugiej MKS wprawdzie wygrał (12:11), ale odrobił niewiele straty do rywali. Po przerwie dąbrowianie byli tylko tłem dla graczy z Kołobrzegu - kolejne części gry przegrali 6:27 i 13:29 i cały mecz zakończyli wysoką porażką 44:94.

Już w niedzielę, w ramach 12. kolejki I-ligowych zmagań MKS zagra w Radomiu z miejscową Rosą. Początek spotkania o godz. 17.