LKS Ciężkowianka - KS Unia Dąbrowa Górnicza. Kolejny remis

Jancio Wodnik
Po środowym laniu z „Zagłębiakiem” w półfinale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Sosnowiec, trener Szczotka mógł obawiać się drugiej drużyny z Dąbrowy Górniczej strzemieszyckiej „Unii”, która w tym samym terminie uległa „Szczakowiance” zaledwie 2-3, zaś w rozegranym jesienią spotkaniu między tymi drużynami padł bezbramkowy remis. Rozegrane w sobotnie popołudnie spotkanie stało na niezłym poziomie. Początek należał do gości.

Na szczęście Kocot dwukrotnie wyszedł zwycięsko z pojedynków z ich najlepszym strzelcem Topolskim. Z biegiem czasu ciężkowicki team za sprawą głównie Jarzynki stwarzał coraz większe zagrożenie pod bramką strzeżoną przez Iwaniuka. Wreszcie w 35 minucie wracający po kontuzji do gry Marcin Psioda po raz pierwszy znalazł sposób na dąbrowskiego bramkarza.

Niestety w końcówce ciężkowiccy defensorzy popełnili dwa kardynalne błędy przy stałych fragmentach gry. Najpierw Wołczyk wykorzystując mocny wiatr oraz złe ustawienie Kocota wyrównał w 43 minucie. Dwie minuty później ponowne dośrodkowanie tego samego zawodnika oraz rykoszet po odbiciu się piłki od Bujakiewicza sprawiły , iż to goscie schodzili na przerwę z tarczą.

Cztery minuty po wznowieniu Jarzynka fantastycznym strzałem w samo okienko („ bramka stadiony świata”) z lewej nogi wyrównał stan rywalizacji na 2-2. Wykorzystując korzystny w drugiej połowie wiatr „Ciężkowianka” osiągnęła przygniatającą przewagę. Niestety dwa słupki oraz brak precyzji znajdujących się w niemal 200 procentowych sytuacjach Psiody, Milewskiego i Bujakiewicza oraz co trzeba przyznać umiejętności strzegącego bramki „Unii” Iwaniuka sprawiły, że mimo wielu okazji dalsze bramki nie padły.

Gwoli prawdy należy dodać, że goście również ostemplowali poprzeczkę, zaś w jednym przypadku Dawid Kocot w sobie tylko znany sposób uchronił kolegów przed utratą bramki. Sobotni remis pozwolił ciężkowickim piłkarzom awansować na trzecią pozycję w ligowej tabeli.

W najbliższą sobotę o godzinie 16.30 „Ciężkowianka” podejmuje znaną ze szczelnej defensywy ekipę „Andaluzji” Kamień Piekary Śląskie. „Ciężkowianka” wystąpiła w następującym składzie: Kocot- Mateusz Ślusarczyk, Artur Adamus, Prażmowski, Bolisęga- Psioda, Pieczka, Bujakiewicz, Tomasz Ciołczyk ( od 66’ Milewski)- Jarzynka, Kądziołka ( od 80’ Wódz).

LKS Ciężkowianka 2:2 KS Unia Dąbrowa Górnicza
1-0 Psioda 35’
1-1 Wołczyk 43’ ( z rzutu rożnego)
1-2 Bujakiewicz 45’ ( samobójcza)
2-2 Jarzynka 49’