Mamy mistrza kraju w zapasach!

(pas)
Znakomicie zaprezentował się podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski Kadetów w zapasach Paweł Borowski. W Białogardzie zawodnik MMKS-u Dąbrowa Górnicza w kategorii wagowej do 69 kg wywalczył złoty medal, pokonując ...

Znakomicie zaprezentował się podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski Kadetów w zapasach Paweł Borowski. W Białogardzie zawodnik MMKS-u Dąbrowa Górnicza w kategorii wagowej do 69 kg wywalczył złoty medal, pokonując wszystkich przeciwników. Podczas zmagań najlepszych zawodników w kraju walczyli także inni reprezentanci naszego klubu: Przemysław Łazarz, Piotr Cichoń i Krzysztof Granda.

Cała czwórka należy do ścisłej czołówki polskich zapaśników, co potwierdziła także ostatnio podczas Pucharu Polski Kadetów w zapasach w stylu wolnym, który odbył się w Rudzie Śląskiej. Zawodnicy MMKS-u wywalczyli tam cztery medale. Paweł Borowski i Krzysztof Granda okazali się zdecydowanie najlepsi i zdobyli złote medale.

Na trzecim miejscu ukończyli natomiast zmagania na matach Przemysław Łazarz w kategorii 54 kg oraz Piotr Cichoń w kategorii 76 kg. W rywalizacji klubowej dąbrowski MMKS zajął trzecie miejsce, gromadząc łącznie 21 pkt.. W zawodach startowało 269 zawodników z 60 klubów.