Mecz MKS Dąbrowa Górnicza - Trefl Sopot. Sopocianie znowu górą. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW i poznaj wynik meczu

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza mimo wsparcia swoich kibiców przegrali w Hali Centrum z Treflem Sopot

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza mimo wsparcia swoich kibiców przegrali w Hali Centrum z Treflem Sopot Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W meczu 28. kolejki Energa basket Ligi koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza przegrał z Treflem Sopot 71:79. Gospodarze na wygraną z drużyną znad morza czekają od 2018 roku. W sobotę znów nie udało im się przerwać złej passy w potyczkach z sopocianami. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW i meczu MKS Dąbrowa Górnicza - Trefl.

MKS Dąbrowa Górnicza - Trefl Sopot 71:79. Sopocianie znowu górą

Koszykarze z Sopotu przyjechali do Dąbrowy Górniczej pod wodzą Krzysztofa Roszyka, bo po ostatniej porażce z Kingiem Szczecin, która zamknęła Treflowi szansę gry w play off z prowadzenia zespołu zrezygnował trener Marcin Stefański. Drużynę opuścił także jej czołowy zawodnik Holender Yannick Franke, którego kontrakt został wykupiony przez MoraBanc Andorra.

MKS z ostatnich 10 spotkań wygrał tylko trzy, więc w Hali Centrum w sobotnie popołudnie nie pojawiło się zbyt wielu kibiców. Ci którzy zasiedli na trybunach starali się jednak wspierać gospodarzy dopingiem.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU MKS DĄBROWA GÓRNICZA - TREFL SOPOT

Początek spotkania należał do gości, którzy wygrali I kwartę różnicą 6 pkt. Dąbrowianie szybko jednak zniwelowali te straty, a nawet w połowie II kwarty objęli 4-punktowe prowadzenie (30:26). Po 20 minutach walki na tablicy wyników był remis 40:40 i po przerwie rywalizacja zaczęła się od nowa.

Po rzucie D.J. Fennera MKS w 25 minucie prowadził 52:45 i był na najlepszej drodze do zwycięstwa. Wówczas jednak sopocianie wrzucili wyższy bieg i nie tylko odrobili straty, ale wygrali tę kwartę 4 punktami.

W 36 minucie po rzutach wolnych Gruszeckiego Trefl prowadził 68:60 i wydawało się, że jest już po meczu. Po trójce Fennera gospodarze poderwali się jednak do walki i na 2,47 minuty przed końcową syreną zniwelowali stratę do jednego oczka (67:68). Na więcej nie było ich jednak stać i sopocianie po raz szósty z rzędu wygrali z MKS.

MKS Dąbrowa Górnicza - Trefl Sopot 71:79 (14:20, 26:20, 16:20, 15:19)