MKS Dąbrowa Górnicza - Anwil Włocławek 92:86. Gospodarze zwyciężyli po dogrywce, emocje były ogromne [zdjęcia]

Jacek Sroka
Jacek Sroka
MKS Dąbrowa Górnicza, ku radości swoich kibiców, niespodziewanie pokonał Anwil Włocławek

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
MKS Dąbrowa Górnicza, ku radości swoich kibiców, niespodziewanie pokonał Anwil Włocławek Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok /dziennik zachodni/ polska press
W meczu 24. kolejki Energa Basket Ligi MKS Dąbrowa Górnicza pokonał Anwil Włocławek 92:86. Spotkanie w Hali Centrum było bardzo zacięte, a jego zwycięzcę wyłoniła dopiero dogrywka. W niej niespodziewanie lepsi okazali się gospodarze. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu MKS Dąbrowa Górnicza - Anwil Włocławek.

MKS Dąbrowa Górnicza - Anwil Włocławek 92:86. Wygrana gospodarzy po dogrywce

Po długiej przerwie związanej z Pucharem Polski i rozgrywkami reprezentacji do gry wrócili koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza. Podopieczni trenera Jacka Winnickiego stoczyli zacięty bój z Anwilem Włocławek i niespodziewanie pokonali zajmujących trzecie miejsce w tabeli gości.

Dąbrowianie przystąpili do piątkowego spotkania bez Devyna Marble'a. Zawodnik został zawieszony przez MKS z powodu samowolnego wylotu do Stanów Zjednoczonych, przez co nie uczestniczył w treningach z zespołem. W zespole Anwili na ławce siedział były zawodnik gospodarzy Michał Nowakowski.

Dąbrowianie zaczęli mecz od prowadzenia 4:0, ale Anwil szybko wyrównał. MKS prowadził jeszcze w 7 min. 12:10, lecz później w ciągu trzech minut goście rzucili 13 punktów z rzędu i wyraźnie wygrali I kwartę.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU MKS DĄBROWA GÓRNICZA - ANWIL WŁOCŁAWEK

Na początku II kwarty włocławianie odskoczyli na 32:16 i zanosiło się na ich łatwą wygraną. MKS zaczął jednak mozolnie odrabiać straty, a po przerwie wyraźnie dominował na parkiecie. W 29 min. dąbrowianie znów wyszli na prowadzenie 55:54 po rzutach wolnych Marcina Piechowicza.

IV kwarta była bardzo zacięta. W 38 minucie na tablicy widniał wynik 71:72, ale gdy do końca regulaminowego czasu gry pozostało półtorej minuty Anwil odskoczył na 71:76. Gospodarze walczyli jednak do końca i po rzutach Michaela Lewisa (za 2) oraz DJ. Fennera (za 3) doprowadzili do dogrywki.

W niej lepsi byli zawodnicy trenera Winnickiego przechylając w końcówce szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Dla MKS punkty zdobywało siedmiu graczy, lecz to wystarczyło do pokonania włocławian.

Przed meczem w Hali Centrum prowadzona była zbiórka darów dla Ukrainy. Zawodnicy po prezentacji pozowali do zdjęcia z niebesko-żółtą flagą tego kraju. Barw zaatakowanej przez Rosję Ukrainy nie brakowało także na widowni wśród kibiców.

MKS Dąbrowa Górnicza - Anwil Włocławek 92:86

• Kwarty 14:23, 18:20, 25:13, 19:20, d. 16:10
  • MKS: Lewis 16 (1), Piechowicz 14, Pacheco 14, Fenner 14 (2), Sobin 13 oraz Miković 11, Małgorzaciak 10 (2), Brenk 0, Czujkowski 0.
  • ANWIL: Mathews 21 (3), 12 zb., 7 as., Bell 14, Petrasek 9 (1), Dimec 9, Woroniecki 3 (1) oraz Szewczyk 11 (1), Dykes 8, Łączyński 7 (1), Bojanowski 3, Frąckiewicz 0.