MKS Dąbrowa Górnicza - Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski 93:100. Maleją szanse dąbrowian na play off

Jacek Sroka
Jacek Sroka
MKS Dąbrowa Górnicza przegrał z Arged BMSlam Stalą Ostrów

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
MKS Dąbrowa Górnicza przegrał z Arged BMSlam Stalą Ostrów Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W meczu 26. kolejki Energa Basket Ligi MKS Dąbrowa Górnicza przegrał z Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski 93:100. Po tej porażce zmalały szanse dąbrowian na awans play off. Na cztery kolejki przed końcem sezony zasadniczego podopieczni trenera i Alessandro Magro zajmują w tabeli dziewiąte miejsce. Zobaczcie zdjęcia ze spotkania MKS Dąbrowa Górnicza - Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski.

MKS Dąbrowa Górnicza - Arged BMSlam Stal Ostrów 93:100. Maleją szanse dąbrowian na play off

Koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza nie dali rady drużynie z Ostrowa Wielkopolskiego. Gospodarze dobrze zagrali tylko w pierwszej połowie, ale mecz koszykówki składa się z czterech, a nie dwóch kwart i dlatego górą w tym spotkaniu była Stal.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU MKS DĄBROWA GÓRNICZA - ARGED STAL OSTRÓW

MKS po dwóch kwartach prowadził 53:49. Była to przede wszystkim zasługa znakomitej skuteczności dąbrowian w rzutach za 3 pkt. Gospodarze trafili w I połowie 10 z 16 takich prób mając w tym elemencie 62 procentową skuteczność.

Po przerwie wszystko się jednak posypało, a miejscowi rzucili później już tylko dwie "trójki". Najlepiej punktującym koszykarzem w zespole MKS był Elijah Wilson, który pięć razy trafił za 3 pkt

W Stali zadebiutował pozyskani w tym tygodniu Szwed Denzel Andersson oraz Maciej Kucharek. Bohaterem meczu byli jednak Amerykanie. James Florence zdobył 21 punktów i miał cztery asysty, a Chris Smith zanotował 23 "oczek", do których dołożył dziewięć zbiórek.

Ostrowianie prowadzili już w tym meczu 99:80, ale gdy byli już pewni 17 zwycięstwa w sezonie, trochę odpuścili i dąbrowianie w ciągu ostatniej minuty gry zdobyli aż... 13 punktów zmniejszając rozmiary porażki.

MKS Dąbrowa Górnicza - Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski 93:100 (26:23, 27:26, 19:31, 21:20)