MKS Dąbrowa Górnicza – Asseco Arka Gdynia 78:80 ZDJĘCIA, WYNIK. Nieudana pogoń MKS-u

Tomasz Kuczyński
28.01.2021. Energa Basket Liga: MKS Dąbrowa Górnicza - Asseco Arka Gdynia

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
28.01.2021. Energa Basket Liga: MKS Dąbrowa Górnicza - Asseco Arka Gdynia Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola / Polskapres
W czwartek 28.01.2021 r. w meczu Energa Basket Ligi MKS Dąbrowa Górnicza przegrał z Asseco Arką Gdynia 78:80. Goście przełamali się po ośmiu porażkach z rzędu. Dąbrowianie gonili wynik do końca, byli bliscy triumfu, ale decydując decydującego kosza zdobyli rywale. Zobacz ZDJĘCIA ze spotkania MKS Dąbrowa Górnicza – Arka.

Dla koszykarzy MKS-u był to dziewiąty mecz z rzędu w swojej hali. Arka przyjechała do Dąbrowy z serią ośmiu porażek z rzędu. Na 14 sekund przed końcem był remis 78:78...

Zobacz ZDJĘCIA z meczu MKS Dąbrowa Górnicza – Asseco Arka Gdynia

W pierwszej kwarcie MKS prowadził 15:13 po koszu Michała Nowakowskiego i… przegrał tę część gry 15:23. Pod koniec drugiej kwarty Arka miała już 16 punktów przewagi, prowadząc 45:29. Do szatni zespoły zeszły przy wyniku 45:31 dla gości.

MKS przegrywał na początku III kwarty ponownie 16 punktami, ale gospodarze starali się odrabiać straty. Gdy rozpoczęła się ostatnia kwarta dąbrowianie przegrywali już tylko 61:66, co zwiastowało wielkie emocje. Po rzucie MJ Rhetta było 71:72 i 5,50 minuty do końca. Na niecałe trzy minuty przed końcem był remis 75:75.

W ostatnią minutę zespoły weszły z wynikiem 78:78. Igor Wadowski na 14 sekund przed końcem zdobył decydującego kosza i Arka wygrała 80:78.

MKS Dąbrowa Górnicza – Asseco Arka Gdynia 78:80 (15:23, 16:22, 24:21, 23:14)

MKS: Rhett 16, Nowakowski 15, Mijović 12, Mazurczak 10, Wilson 8, Cizauskas 8, Moore 7, Piechowicz 2, Motylewski 0.

Arka: Vragović 25, Hrycaniuk 15, Wołoszyn 8, Kołodziej 8, Dylewicz 7, Witliński 7, Wadowski 6, Kobel 2, Malczyk 2,, Kaszowski 0, Pluta 0, Kowalczyk 0.