MKS Dąbrowa Górnicza – Astoria Bydgoszcz 89:86 ZDJĘCIA, WYNIK, RELACJA Dąbrowianie wygrali czwarty mecz z rzędu!

Tomasz Kuczyński
03.01.2021. MKS Dąbrowa Górnicza - Astoria Bydgoszcz.

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
03.01.2021. MKS Dąbrowa Górnicza - Astoria Bydgoszcz. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala Polska Press
W niedzielę 3.01.2021 w meczu Energa Basket Ligi koszykarzy MKS Dąbrowa Górnicza wygrał z Enea Astorią Bydgoszcz 89:86. Zobacz ZDJĘCIA z meczu MKS Dąbrowa Górnicza - Enea Astoria Bydgoszcz.

Dla obu zespołów był to pierwszy mecz w 2021 roku. Dąbrowianie rozegrali piąte z rzędu spotkanie w roli gospodarzy i zaliczyli czwarte zwycięstwo z kolei!

Zobacz ZDJĘCIA z meczu MKS Dąbrowa Górnicza - Astoria Bydgoszcz

Przed niedzielnym meczem MKS pokonał u siebie Legię Warszawa 89:79, HydroTruck Radom 87:84 oraz 29 grudnia na pożegnanie starego roku Polski Cukier Toruń 81:74. W meczu w Toruniu zabrakło kontuzjowanego (skręcony staw skokowy) Malcolma Rhetta. Amerykanin w niedzielę też nie mógł zagrać i tylko towarzyszył kolegom na ławce rezerwowych.

Na początku gospodarze prowadzili 7:4, następnie prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Goście wygrali I kwartę dwoma punktami. Po "trójce" Michała Kroczaka było 24:23, jednak MKS stanął i znów przegrywał - 24:29, a następnie 27:41. Do szatni zespoły schodziły przy wyniku 38:47.

MKS w III kwarcie przegrywał już 12 punktami (45:57), ale zdołał się pozbierać i doprowadził do remisu 63:63, a potem do stanu 69:63!

Czwarta kwarta była grą nerwów, a MKS prowadził tylko 72:70. Nieco spokojniej zrobiło się przy wyniku 81:72, choć jeszcze nic nie było pewnego. Straty gospodarzy doprowadziły do emocjonującej końcówki i było tylko 87:86 na 14 sekund przed końcem. Astoria się jednak pogubiła, co wykorzystali gospodarze.

MKS Dąbrowa Górnicza – Enea Astoria Bydgoszcz 89:86 (21:23, 17:24, 31:16, 20:23)

MKS: Moore 23, Wilson 19, Mijović 17, Mazurczak 14, Nowakowski 7, Motylewski 6, Kroczak 3, Cizauskas 0, Piechowicz 0, Dawdo 0.

Astoria: Dambrauskas 19, Gabrić 14, Bogucki 13, Frąckiewicz 12, Sanders 11, Nizioł 6, Nowakowski 6, Chyliński 3, Aleksandrowicz 2.