MKS Dąbrowa Górnicza - Czarni Słupsk ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Dąbrowianie ambitnie walczyli do końca, ale znów przegrali

Tomasz Kuczyński
07.11.2021 r. Kibice na meczu Energa Basket Ligi: MKS Dąbrowa Górnicza - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk.

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
07.11.2021 r. Kibice na meczu Energa Basket Ligi: MKS Dąbrowa Górnicza - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
W niedzielę 7.11.2021 r. w meczu 10. kolejki Energa Basket Ligi MKS Dąbrowa Górnicza przegrała z Czarnymi Słupsk 82:97. To szósta z rzędu porażka dąbrowian. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW w hali Centrum.

Dąbrowianie nie wygrali meczu w ekstraklasie od 19 września, kiedy pokonali na wyjeździe HydroTruck Radom 78:75. Od tego czasu kibice MKS-u czekają na zwycięstwo.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu MKS Dąbrowa Górnicza - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk, 7.11.2021 r.

W pierwszej kwarcie zespół Jacka Winnickiego prowadził 17:14, ale przegrał tę część jednym punktem. W II kwarcie strata MKS-u wynosiła trzy punkty (29:32), ale Czarni uciekli na 40:50.

Goście w trzeciej części gry mieli już 19 punktów przewagi - 49:68. Gospodarze częściowo zniwelowali straty (58:68). Na 1,5-minuty przed końcem, gdy trafił Steven Haney Jr., mieliśmy wynik 80:89. Czarni znów uciekli - 80:95 i było po meczu.

Najlepszym zawodnikiem gości był Beau Beech z 19 punktami, 13 zbiórkami i 4 asystami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Devyn Marble - zdobył 25 punktów, 8 zbiórek i 6 asyst.

MKS Dąbrowa Górnicza - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 82:97 (20:21, 20:29, 18:20, 24:27)

MKS: Devyn Marble 25, Michał Nowakowski 18, Michael Lewis 11, Milivoje Mijović 10, Steven Haney 10, Josip Sobin 6, Adam Brenk 2, Marcin Piechowicz 0, Jakub Motylewski 0, Filip Małgorzaciak 0, Wiktor Rajewicz 0.

Czarni: Marek Klassen 24, Lewis Beech 19, William Garrett 19, Bartosz Jankowski 9, Jakub Musiał 8, Mikołaj Witliński 7, Kalif Young 5, Dawid Słupiński 4, Adrian Kordalski 2, Błażej Kulikowski 0, Przemysław Szczepanek 0.