MKS Dąbrowa Górnicza - GTK Gliwice 101:92. Koszykarskie derby regionu dla dąbrowian

Jacek Sroka
Jacek Sroka
W derbach regionu MKS Dąbrowa Górnicza ku radości swoich kibiców wygrał z GTK Gliwice

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
W derbach regionu MKS Dąbrowa Górnicza ku radości swoich kibiców wygrał z GTK Gliwice Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W ostatnim przedświątecznym meczu Energa Basket Ligi MKS Dąbrowa Górnicza pokonał GTK Gliwice 101:92 w czym spory udział miał lider tej drużyny Devyn Marble. To była druga wygrana dąbrowian w derbach regionu w tym sezonie, a czwarta z rzędu w spotkaniach tych drużyn. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu MKS Dąbrowa Górnicza - GTK Gliwice.

Koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu w Energa Basket Lidze. Po pokonaniu w niedzielę lidera tabeli Twarde Pierniki Toruń podopieczni trenera Jacka Winnickiego w przeddzień Wigilii wygrali z GTK Gliwice.

Był to ostatni mecz obu drużyn w tym roku. Obydwa zespoły I rundy rozgrywek nie mogły zaliczyć do udanych. Dąbrowianie odnieśli w niej tylko cztery zwycięstwa, a gliwiczanie zaledwie trzy i zamykają ligową stawkę.

W Hali Centrum, podobnie jak meczu inaugurującym sezon, lepsi okazali się koszykarze MKS. Wygrana dąbrowian nie była co prawda tak okazała jak w pierwszym derbowym spotkaniu, ale dzięki zdobyciu dwóch punktów gospodarze w lepszych humorach spędzą święta.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU MKS DĄBROWA GÓRNICZA - GTK GLIWICE

Derby regionu obserwowali z trybun kibice obu drużyn. Spotkanie było zacięte, ale po raz czwarty z rzędu mecz dwóch ekip z naszego regionu grających w Energa Basket Lidze zakończył się wygraną MKS.

Pierwszą kwartę wygrali dąbrowianie, ale druga padła łupem gliwiczan i do przerwy do GTK dość niespodziewanie prowadził 50:46. W trzeciej kwarcie gospodarze wzięli się do roboty i nie tylko odrobili straty, ale też odzyskali prowadzenie. MKS po 30 minutach prowadził 70:68, ale w czwartej kwarcie dąbrowianie ich przewaga wzrosła do dziewięciu punktów.

Motorem napędowym gospodarzy był Devyn Marble, który zdobył aż 32 pkt. Do tego miał 10 zbiórek i 6 asyst dominując we wszystkich klasyfikacjach MKS. Swojego lidera dzielnie wspierali pod koszem Michael Lewis - 14 pkt i Filip Małgorzaciak - 13 pkt.

Gliwiczanie przegrali w lidze dziewiąty mecz z rzędu i sytuacja tego zespołu staje się coraz trudniejsza. Najwięcej punktów dla GTK zdobyli skrzydłowy Filip Put - 21, środkowy Kristian Krajina - 20 oraz rozgrywający Aleksander Wiśniewski i Jabarie Hinds - po 15.

MKS Dąbrowa Górnicza - GTK Gliwice 101:92 (29:26, 17:24, 24:18, 31:24)