MKS Dąbrowa Górnicza - Legia Warszawa ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Ostatni mecz w hali Centrum w tym sezonie. Legia weszła do play off

Tomasz Kuczyński
08.04.2022. Mecz Energa Basket Ligi: MKS Dąbrowa Górnicza - Legia Warszawa.

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
08.04.2022. Mecz Energa Basket Ligi: MKS Dąbrowa Górnicza - Legia Warszawa. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W piątek 8.04.2022 r. w meczu 29. kolejki Energa Basket Ligi MKS Dąbrowa Górnicza przegrał z Legią Warszawa 86:99. To było ostatnie w tym sezonie spotkanie dąbrowskich koszykarzy w hali Centrum. Zobacz ZDJĘCIA.

MKS-owi Dąbrowa Górnicza nie „grozi” awans do play off, ale też nie jest zagrożony spadkiem z ekstraklasy koszykarzy. Na pożegnanie ze swoimi kibicami podejmował Legię, zajmującą 7. miejsce, ale nie będącą jeszcze pewną wejścia do czołowej „ósemki”. Brakowało jej jednej wygranej i chciała postawić kropkę nad "i" właśnie w Dąbrowie.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu MKS Dąbrowa Górnicza - Legia Warszawa, 8.04.2022 r.

Do przerwy Legia prowadziła, ale MKS był w grze

W grudniu w Warszawie MKS przegrał tylko 78:81, więc kibice mieli nadzieję, że i tym razem dąbrowianie postawią się wyżej notowanemu rywalowi.

W I kwarcie mieliśmy festiwal rzutów za trzy punkty. Po jednym z takich rzutów Mike’a Lewisa było już 21:14, ale goście od stanu 23:17 odrobili straty i wyszli na prowadzenie 23:27.

Goście pod koniec II kwarty mieli już 11 punktów przewagi, ale MKS w grze trzymał Michał Sitnik (10 punktów), choć miał problem z rzutami wolnymi. Do przerwy Legia prowadziła 53:45.

W pewnym momencie goście odjechali...

MKS dobrze wszedł w III kwartę zdobywając 5 punktów i przewaga gości stopniała do 50:53. Jak tylko Legia miała lekki problem piłka trafiała do rąk Roberta Roberta Johnsona, który zazwyczaj się nie mylił. Równo z syreną na koniec tej części trafił Grzegorz Kulka i goście mieli 13 punktów przewagi - 65:78. Na początku ostatniej części ta przewaga wzrosła do 15 pkt (65:80), a następnie do 22 pkt (68:90).

Najlepszym zawodnikiem gości był Robert Johnson z 33 punktami i 8 asystami. DJ Fenner zdobył dla gospodarzy 22 punkty oraz 11 miał zbiórek.

MKS Dąbrowa Górnicza - Legia Warszawa 86:99 (25:27, 20:26, 20:25, 21:21)

MKS: Fenner 22, Lewis 17, Sitnik 11, Brenk 13, Piechowicz 8, Sobin 5, Małgorzaciak 5, Motylewski 4, Rajewicz 1, Pacheco 0.

Legia: Johnson 33, Abdur-Rakhman 15, Cowels 13, Kulka 11, Koszarek 10, Skifić 8, Kamiński 5, Kemp 2, Wyka 2, Sadowski 0, Kołakowski 0.