MKS Dąbrowa Górnicza – PGE Spójnia Stargard 99:90 Andy Mazurczak dał popis!

Tomasz Kuczyński
18.01.2021. MKS Dąbrowa Górnicza - PGE Spójnia Stargard 99:90

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
18.01.2021. MKS Dąbrowa Górnicza - PGE Spójnia Stargard 99:90 Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok
W poniedziałek 18 stycznia 2021 roku w meczu Energa Basket Ligi koszykarzy MKS Dąbrowa Górnicza wygrał z PGE Spójnią Stargard 99:90. Na ławce trenerskiej gości debiutował Marek Łukomski. Zobacz ZDJĘCIA ze spotkania MKS – PGE Spójnia.

Gości pierwszy raz poprowadził nowy trener Marek Łukomski, który zastąpił Macieja Raczyńskiego (wrócił do swej poprzedniej roli asystenta). Dąbrowianie rozegrali siódmy z rzędu mecz u siebie. Poprzednio przegrali z Zastalem Zielona Góra, ale wcześniej mieli serię czterech zwycięstw w swojej hali. Stawką poniedziałkowego meczu było zbliżenie się do fazy play off.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu MKS Dąbrowa Górnicza – PGE Spójnia Stargard

W pierwszej kwarcie prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Przy stanie 10:13 aż 10 punktów na koncie miał lider Spójni Nick Faust. Gdy dwa razy za trzy trafił Andrzej Mazurczak MKS prowadził 18:13 i wygrał tę część 27:21. Druga kwarta była wymianą ciosów przede wszystkim w „trójkach”. U gospodarzy trafiali w ten sposób Elijah Wilson i Mazurczak. Dąbrowianie od remisu 40:40 odskoczyli na 48:40, prowadzili też 51:42, a do przerwy mieliśmy bardzo ofensywny wynik 56:50.

Trzecia kwarta nie była tak szalona, jak poprzednie. Gospodarze prowadzili już 67:54 po rzucie za trzy punkty Michała Nowakowskiego. Spójnia na początku czwartej części miała tylko trzy punkty straty – 78:75, następnie 85:82. Końcówka należała do MKS, w którym najlepszy był Andy Mazurczak - miał 19 punktów (w tym trzy trójki), 9 zbiórek, 9 asyst i 5 przechwytów!

MKS Dąbrowa Górnicza 14 razy trafił za trzy punkty (rekord sezonu dąbrowian), a Spójnia miała 11 celnych takich rzutów.

MKS Dąbrowa Górnicza – PGE Spójnia Stargard 99:90 (27:21, 29:29, 18:18, 25:22)

MKS: Wilson 21, Mazurczak 19, Moore 18, Nowakowski 15, Cizauskas 13, Mijović 9, Rhett 4, Piechowicz 0, Motylewski 0, Kroczak 0.

Spójnia: Faust 27, Steele 16, Cowels 12, Dyson 10, Młynarski 9, Kostrzewski 7, Gudul 4, Szmit 3,