MKS Dąbrowa Górnicza pokonał lidera z Łańcuta

Tomasz Szymczyk
Po trzech kolejnych porażkach tym razem rywalem podopiecznych trenerów Wojciecha Wieczorka i Michała Dukowicza był lider tabeli I ligi - Sokół Łańcut.

Dąbrowscy koszykarze już po pierwszej kwarcie byli lepsi od zawodników z Podkarpacia o sześć punktów, po drugiej powiększyli swoją przewagę do jedenastu "oczek". W drugiej połowie MKS potwierdził swoją dominację i ku radości fanów wygrał całe spotkanie 92:75.

Najlepszym zawodnikiem w drużynie z naszego miasta był niewątpliwie Michał Wołoszyn, który rzucił aż 28 punktów. Oprócz niego najwięcej punktów w sobotnim spotkaniu zdobyli Rafał Kulikowski (15), Łukasz Szczypka (12) oraz Grzegorz Grochowski i Marcin Piechowicz ( po 10).

MKS plasuje się obecnie na 4. miejscu w tabeli. W sobotę (17.03) zmierzy się na wyjeździe ze Startem Gdynia. Początek meczu o godz. 14.

W gorszych humorach są natomiast fani koszykarskiego Zagłębia Sosnowiec, które przegrało 61:76 z Pogonią Ruda Śląska, co oznacza, że marzenia o grze w II lidze muszą odłożyć co najmniej do przyszłego sezonu.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?