MKS Dąbrowa Górnicza - Polpharma 102:90 ZDJĘCIA. Emocje w hali Centrum. Zadecydowała dogrywka

Jacek Sroka
Jacek Sroka
MKS Dąbrowa Górnicza pokonał Polpharmę dopiero po dogrywce

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
MKS Dąbrowa Górnicza pokonał Polpharmę dopiero po dogrywce Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
Koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza pokonali Polpharmę Starogard Gdański 102:90 w 25. kolejce Energa Basket Ligi. Dąbrowianie wygrali z outsiderem rozgrywek dopiero po dogrywce, a emocji w hali Centrum nie brakowało. Zobaczcie zdjęcia z meczu MKS Dąbrowa Górnicza - Polpharma Starogard Gdański.

MKS Dąbrowa Górnicza - Polhparma 102:90. Emocje w hali Centrum. Zadecydowała dogrywka

Koszykarze MKS w ostatnim meczu w rozgrywkach Energa Basket Ligi przed przerwą związaną z meczami kadry i turniejem finałowym PP bardzo chcieli odnieść zwycięstwo i zmazać plamę po porażce z Asseco Arką gdynia. Rywal wydawał się do tego wymarzony, bo przecież Polhparma zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. W I rundzie w Starogardzie Gdańskim dąbrowianie wygrali 99:91 i byli faworytem spotkania.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU MKS DABROWA GÓRNICZA - POLPHARMA

W hali Centrum nie wszystko układało się jednak po ich myśli. Znakomita trzecia kwarta nie wystarczyła do odniesienia zwycięstwa w regulaminowym czasie gry i MKS dopiero w dogrywce przechylił szalę wygranej na swoją korzyść.

Początek spotkania na leżał do gości. Wyrównania walka toczyła się tylko do stanu 7:7. Później Polpharma wrzuciła wyższy bieg i po rzucie Allena w 9 min. prowadziła już 23:13. W II kwarcie koszykarze ze Starogardu powiększali przewagę. Po trójce Haneya w 17 minucie było 41:28 i była to najwyższa przewaga gości w całym spotkaniu.

W przerwie w dąbrowskiej szatni musiało być gorąco, bo w III kwarcie zobaczyliśmy odmieniony zespół gospodarzy. W 24 minucie po rzucie za 3 pkt Nowakowskiego na tablicy wyników był remis 51:51, a pięć minut później MKS po dwóch osobistych Allena prowadził już 70:56.

Wydawało się, że gracze z Dąbrowy Górniczej mają ten mecz pod kontrolą, ale w IV kwarcie roztrwonili oni całą przewagę. Na 5 minut przed końcem Kowalczyk rzucając trójkę doprowadził do remisu 77:77. Na minutę przed końcem Polpharma prowadziła 84:80, ale w samej końcówce rzutem za trzy do remisu 84:84 doprowadził Nowakowski.

Zwycięzcę w Dąbrowie Górniczej wyłoniła więc dopiero dogrywka. W niej wyższość MKS nie podlegała już dyskusji i ostatecznie gospodarze wygrali to spotkanie, zachowując szanse na awans do play off.

MKS Dąbrowa Górnicza - Polpharma Starogard Gdański 102:90 po dogrywce (17:23, 23:22, 30:16, 14:23, 18:6)