MKS Dąbrowa Górnicza - Start Lublin 92:91. Noworoczny prezent dla dąbrowskich fanów ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Kibice w Dąbrowie Górniczej ucieszyli się z wygranej MKS ze Startem Lublin

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Kibice w Dąbrowie Górniczej ucieszyli się z wygranej MKS ze Startem Lublin Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. karina trojok dziennik zachodni polska press
W rozegranym 29 grudnia meczu 14. kolejki Energa basket Ligi koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza pokonali Polski Cukier Start Lublin 92:91. Dąbrowianie odnieśli drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, choć nie przyszło im ono wcale łatwo. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu MKS Dąbrowa Górnicza - Start Lublin.

Koszykarze z Dąbrowy Górniczej w dobrych humorach zakończyli 2022 rok odnosząc dwa kolejne zwycięstwa na własnym parkiecie. Pokonując 23 grudnia w Hali Centrum PGE Spójnię Stargard sprawili swoim fanom świąteczny prezent. 29 grudnia sympatycy MKS doczekali się natomiast ze strony swojego zespołu noworocznego podarku w postaci wygranej z Polskim Cukrem Start Lublin.

Podopieczni trenera Jacka Winnickiego byli faworytem spotkania i jego początek zdawał się to potwierdzać. Gospodarze wygrali pierwszą kwartę 25:20, a pod koniec drugiej ich przewaga wzrosła do 9 punktów (43:34). Lublinianie ani myśleli jednak rezygnować. W III kwarcie szybko zmniejszyli stratę do jednego oczka i w 26 minucie na tablicy wyników widniał rezultat 58:57.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU MKS DĄBROWA GÓRNICZA - POLSKI CUKIER START LUBLIN

Ostatnia kwarta rozpoczęła się przy dwupunktowej przewadze MKS, ale goście nie tylko szybko odrobili ten dystans, lecz w 32 minucie po rzutach wolnych Michała Krasuskiego wyszli na prowadzenie 70:68. W tym momencie sprawy w swoje ręce wziął duet Joseph Chealey – Martin Krampelj. Najskuteczniejsi zawodnicy dąbrowian w ciągu niespełna 3 minut zdobyli 11 pkt i na 5,5 minuty przed końcem meczu gospodarze objęli prowadzenie 79:73.

Końcówka była bardzo emocjonująca, bo lublinianie w ostatniej minucie w odstępie 32 sekund rzucili siedem "oczek" z rzędu i wyrównali stan meczu na 91:91. Wojnę nerwów w ostatnich sekundach lepiej wytrzymali zawodnicy MKS, a zwycięski punkt na 2 sekundy przed końcową syreną zdobył Krampelj wykorzystując jeden z rzutów wolnych.

Spory udział w tym zwycięstwie mieli kibice MKS. W czwartkowy wieczór w Hali Centrum zasiadło na trybunach 700 sympatyków dąbrowian głośno dopingując zespół trenera Winnickiego, który rzucając aż 16 rzutów za trzy punkty ustanowił swój rekord sezonu w ilości trafionych "trójek".

MKS Dąbrowa Górnicza – Polski Cukier Start Lublin 92:91 (25:20; 22:20; 21:26; 24:25)
MKS
Martin Krampelj 26 pkt., Joseph Chealey 23 pkt., Trevon Bluiett 21 pkt., Ousmane Drame 11 pkt., Jarosław Mokros 7 pkt., Marcin Piechowicz 3 pkt, Maciej Kucharek 1 pkt., Kacper Radwański 0 pkt.

Start Mateusz Dziemba 20 pkt., Klavs Čavars 18 pkt., Cleveland Melvin 14 pkt., Dayshon Hassan Smith 11 pkt., Kacper Młynarski 9 pkt., Troy Barnies 8 pkt., Sherron Dorsey-Walker 7 pkt., Michał Krasuski 4 pkt., Roman Szymański 0 pkt.