MKS Dąbrowa Górnicza uległ Rosie Radom [ZDJĘCIA]

PAS
MKS Dąbrowa Górnicza - Rosa Radom 57:72
MKS Dąbrowa Górnicza - Rosa Radom 57:72 PAS
MKS Dąbrowa Górnicza walczył z Rosą Radom, ale korzystny wynik udało się utrzymywać jedynie do przerwy. Niestety w drugiej połowie spotkania rywale zaczęli przejmować kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie w hali Centrum, by ostatecznie zwyciężyć 72:57.

Pierwsze dwie kwarty napawały optymizmem, bowiem MKS schodził na przerwę z prowadzeniem 32:31. Dąbrowianie walczyli z faworytem jak równy z równym, często znajdując dobre pozycje do rzutów. Nie wiadomo dlaczego nasi zawodnicy tuż po rozpoczęciu trzeciej kwarty pozwolili koszykarzom Rosy na zdobycie pod rząd 12 punktów, co sprawiło, że goście odjechali (32:43) i do końca nie pozwolili się już zbliżyć dąbrowianom. Nasi zawodnicy ambitnie walczyli do końca, ale w niedzielny wieczór nie udało się odnieść pierwszego zwycięstwa przed własną publicznością. Na taki sukces przyjdzie nam jeszcze poczekać.

MKS Dąbrowa Górnicza - Rosa Radom 57:72 (18:15, 14:16, 6:25, 19:16)

MKS: McKay 11, Koelner 10, Dziemba 8, Weaver 8, Metelski 7, Małecki 4, Pepper 3, Szymański 3, Załucki 3, Zieliński 0, Zmarlak 0.

Rosa: Turek 17, Witka 12, Sokołowski 10, Jeszke 9, Łączyński 8, Mirković 6, Adams 3, Gibson 3, Zalewski 3, Szymkiewicz 1, Majewski 0.