MKS Dąbrowa Górnicza - Valeriano Minorka 3:1 [ZDJĘCIA]

Jakub JaźwieckiZaktualizowano
Izabela Żebrowska i jej koleżanki z Dąbrowy Górniczej dwa razy ograły w Pucharze CEV Hiszpanki fot. Jakub Jaźwiecki
Plan został zrealizowany: siatkarki Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza zagrają w Challange Round Pucharu CEV! W rewanżowym meczu podopieczne Waldemara Kawki pokonały Valeriano Alles Minorka 3:1. Takim samym wynikiem zakończyło się tydzień temu pierwsze spotkanie w Hiszpanii.

Szkoleniowiec Tauronu przestrzegał przed wczorajszym meczem, że wbrew pozorom to nie będzie dla jego drużyny spacerek.

- Hiszpanki dobrze zagrywają, świetnie spisują się w obronie - wyliczał mocniejsze strony trener Kawka. - Musimy wyjść na to spotkanie mocno skoncentrowani .
Siatkarki z Dąbrowy grają w tym sezonie w kratkę. Po dobrym meczu zdarzają im się słabsze występy, takie jak kilka dni temu we Wrocławiu, gdzie w jednym ustawieniu straciły 14 punktów. Nierówna forma nakazywała więc być ostrożnym w wytypowaniu zwycięzcy tej rywalizacji, zwłaszcza, że Hiszpanki zapowiadały, że nie przyjechały na wycieczkę. I pokazały to w hali Centrum. Wykorzystały błędy siatkarek Tauronu i prowadziły wyrównaną walkę. Wygrały nawet seta. Dwie ostatnie partie to jednak już wyraźna dominacja drużyny z Dąbrowy Górniczej. Zmęczone Hiszpanki nie były już w stanie podnieść się z kolan, popełniały błąd za błędem. Nawet najlepsze i najskuteczniejsze w ich szeregach Sabrina Duarte i Vita Prychepa nie były w stanie nawiązać równorzędnej walki.

- W styczniu sporo graliśmy i nie było czasu ani na wypoczynek, ani na trening - przyznał trener Jose Maria Rodriguez.

- Najważniejsze, że gramy dalej. Mam nadzieję, że to nie ostatnie nasze słowo w tym pucharze - stwierdził trener Kawka.

Teraz zespół Tauronu jedzie do Francji, gdzie 22 lutego w Challenge Round zmierzy się z drużyną ASPTT Miluza.

Puchar CEV: Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Valeriano Alles Minorka 3:1 (25:23, 29:31, 25:16, 25:16).

Pierwszy mecz wygrał Tauron 3:1 i awansował do Challenge Round Pucharu CEV, MKS Muhlsteinova, Szczurek, Ikić, Plcho-tova, Lis, Żebrowska, Tkaczewska (libero).
Minorca Correa, Duarte, Prychepa, San-chez, Atherstone, Melean, Lopez (libero)

Liga Mistrzyń: Mc-Carnaghi Villa Cortese - Bank BPS Muszynianka 2:3 (25:26. 18:25, 25:19, 8:25, 13:15). Złoty set 11:15. Pierwszy mecz wygrała Muszynianka 3:2 i awansowała do najlepszej szóstki Ligi Mistrzyń.

Liga Mistrzów: Skra Bełchatów - Knack Randstad Roeselare 3:0 (25:21, 25:17, 25:15). Złoty set 15:12. Pierwszy mecz wygrał Knack Randstad Roeselare 3:1, awans Skra Bechatów.

Puchar CEV: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - VfB Friedrichshafen 3:0 (25:22, 25:20, 25:16). Złoty set 15:12. Pierwszy mecz wygrał Friedrichshafen 3:1, awans ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Puchar CEV: Resovia Rzeszów - Cai Teruel 3:2 (25:11, 23:25, 25:15, 19:25, 15:10). Pierwszy mecz wygrał Rersovia 3:1 i awansowała do półfinału.

Puchar Świata w skokach narciarskich

Materiał oryginalny: MKS Dąbrowa Górnicza - Valeriano Minorka 3:1 [ZDJĘCIA] - Dąbrowa Górnicza Nasze Miasto