MKS DG: pewna wygrana koszykarzy z Asseco Gdynia!

PAS, mat. MKS
Facebook MKS DG
MKS Dąbrowa Górnicza pewnie pokonał Asseco Gdynia 91:68 Podopieczni Drażena Anzulovicia pokazali dużo dobrej koszykówki, choć grali bez dwóch zawodników z USA, którzy mieli także stanowić o sile naszej ekipy. Kendall Gray jest kontuzjowany i przechodzi rehabilitację, natomiast Alex Hamilton został zawieszony przez dąbrowski klub.

MKS DG: pewna wygrana z Asseco Gdynia!

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – ASSECO GDYNIA 91:68 (28:12, 17:13, 31:21, 15:22)

MKS Dąbrowa Górnicza zaczął od skutecznej gry z dystansu. Rzuty za trzy Kerrona Johnsona i Bartłomieja Wołoszyna pozwoliły gospodarzom objąć prowadzenie 8:0, a potem 15:2. Trener Drażen Anzulović zdecydował się skorzystać z całej rotacji. Bez względu na to kim grał, dąbrowianie po obu stronach parkietu mieli wyraźną przewagę nad Asseco. Pierwszą połowę gospodarze skończyli z prowadzeniem 45:25.

Początek trzeciej kwarty to dwie trafione trójki Jakuba Parzeńskiego. Ekipa z Zagłębia prowadziła 23 punktami (53:30). W połowie kwarty efektowną akcją 2+1 popisał się Jeremiah Wilson. Po trafieniu za trzy punkty Przemysława Szymańskiego przewaga urosła do 30 oczek (66:37). Ostatnia kwarta nic nie zmieniła w obrazie gry.

Dąbrowianie rozpoczęli więc sezon od zdecydowanego zwycięstwa. Nagroda MVP spotkania powędrowała do Jeremiaha Wilsona. Amerykanin zakończył spotkanie z dorobkiem 27 punktów i 5 zbiórek.

MKS: Wieczorek 0, Johnson 16, Piechowicz 2, Wilson 27, Pamuła 6, Wołoszyn 9, Kucharek 7, Kowalenko 12, Szymański 3, Parzeński 9

Asseco: Ponitka 0, Konopatzki 5, Szubarga 6, Matczak 10, Jankowski 5, Witliński 8, Czerlonko 10, Szymański 0, Szczotka 2, Put 5, Żołnierewicz 15, Frąckiewicz 2