MKS Tauron Dąbrowa Górnicza rozgromił na wyjeździe ASPTT Mulhouse

Leszek Jaźwiecki
plakat
Po dwóch przekonywujących ligowych zwycięstwach ze Stalą Mielec i BKS Aluprof Bielsko-Biała siatkarki Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza rozgromiły na wyjeździe w pierwszym meczu Challenge Round Pucharu CEV ASPTT Mulhousa. Potrzebowały na to zaledwie 71 minut.

- Nasza forma rośnie, jesteśmy zespołem nie tylko na boisku, ale także poza nim - mówiła przed wyjazdem Joanna Szczurek, kapitan drużyny Tauronu.

Dąbrowianki potwierdziły to w Palais des Sports w Miluzie. Od pierwszego seta narzuciły mocne tempo, bardzo dobrze zagrywały. Pierwszego seta wygrały do 11, w drugim prowadziły już 11:1! Francuzki były bezradne, nie potrafiły skończył skutecznie akcji. Chwila dekoncentracji sprawiła, że gospodynie zniwelowały przewagę, nie na tyle jednak, by wygrać seta.

Podopieczne trenerki ASPTT Magali Magail złapały jednak wiatr w plecy i niespodziewanie w trzecim secie toczyły wyrównany pojedynek. Kilka razy nawet prowadziły. Dobry okres gry miała Regan Hood, odnalazła się także Anna Rybaczewski i Alina Albu. W końcówce górę wzięło lepsze zgranie drużyny trenera Waldemara Kawki.