Młodzieżowa drużyna Terminatusa wicemistrzem Śląska

(pas)
Bardzo dobrze zaprezentowała się najmłodsza 10-osobowa reprezentacja Terminatusa Dąbrowa Górnicza wśród 80 zawodniczek i zawodników w II Otwartych Mistrzostwach Śląska Młodziczek i Młodzików w Wyciskaniu Sztangi Leżąc ...

Bardzo dobrze zaprezentowała się najmłodsza 10-osobowa reprezentacja Terminatusa Dąbrowa Górnicza wśród 80 zawodniczek i zawodników w II Otwartych Mistrzostwach Śląska Młodziczek i Młodzików w Wyciskaniu Sztangi Leżąc do lat 18. Nasi reprezentanci zdobyli sześć medali.

Złoty krążek dla Terminatusa wywalczył Rafał Partyka w kategorii wagowej 60 kg, wyciskając sztangę o wadze 90 kg. Srebrne medale zdobyli Paweł Konieczny, startujący w tej samej kategorii, osiągając wynik 80 kg oraz Tomasz Stępień w kategorii wagowej 56 kg z wynikiem 77,5 kg i Piotr Warchał w kategorii wagowej 67,5 kg, dźwigając w trzecim podejściu ciężar 117,5 kg. Były to zdecydowanie najlepsze występy obu ostatnich zawodników, którzy pobili swoje dotychczasowe rekordy życiowe.

Brąz wywalczyli natomiast Sebastian Białek w kategorii wagowej 56 kg, który wycisnął sztangę ważącą 70 kg, nie zaliczając dwóch podejść do ciężaru 80 kg, oraz Mariusz Knap z dobrym wynikiem 145 kg i nowym rekordem życiowym 145 kg w kat. wag. 90 kg.

Pozostali nasi reprezentanci uplasowali się na dalszych miejscach. Piotr Obierak był szósty, a Kamil Dziuba siódmy w kat. wag. 82,5 kg z jednakowym ciężarem 100 kg. Mateusz Pękala zajął piątą lokatę w kategorii wagowej 90 kg, z wynikiem 115 kg.

Drużynowo,, Terminatus" Dąbrowa Górnicza obronił tytuł Wicemistrza Śląska, zdobywając łącznie 55 pkt. Zawodnicy za trud i wysiłek zostali nagrodzeni pucharami, medalami oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez organizatora, Uczniowski Klub Sportowy Eugen Knurów, MOSiR Knurów i sponsorów.