MMKS Dąbrowa Górnicza - Legionovia Legionowo 3:0

Piotr Sobierajski
Magdalena Tekiel (nr 4) i Marzena Skręt (nr 9) z Leginovii próbują zablokować atak środkowej dąbrowskiego MMKS-u, Karoliny Pazderskiej.
Siatkarki pierwszoligowego MMKS-u kontynuują świetną passę meczów bez porażki. Po ostatnim, okazałym zwycięstwie 3:0 w Chorzowie z tamtejszym Sokołem w sobotę nie miały żadnych problemów z pokonaniem Legionovii ...

Siatkarki pierwszoligowego MMKS-u kontynuują świetną passę meczów bez porażki. Po ostatnim, okazałym zwycięstwie 3:0 w Chorzowie z tamtejszym Sokołem w sobotę nie miały żadnych problemów z pokonaniem Legionovii Legionowo. Tym samym dąbrowianki mają już na koncie 13 kolejnych triumfów, co znacznie przybliża je do upragnionego celu, jakim jest awans do ekstraklasy.

Potrzebowały czasu
Początek meczu był jednak wyrównany. Na celne zbicie Marzeny Skręt gospodynie odpowiedziały skuteczną akcją Agnieszki Starzyk, ale po chwili dąbrowianki popełniły dwa błędy w przyjęciu zagrywki i rozegraniu, a na tablicy świetlnej pojawił się wynik 1:4.

Po celnych atakach na środku siatki Urszuli Szynkiel-Jęrdys oraz trudnych do zatrzymania akcjach na obu skrzydłach w wykonaniu Wiesławy Siudy i Agnieszki Starzyk MMKS objął prowadzenie 10:9. Rywalki odpowiedziały jeszcze dobrym zbiciem po bloku Magdaleny Tekiel, ale w dalszej części pierwszego seta dąbrowianki coraz bardziej zwiększały przewagę. Siatkarki Legionovii kilka razy zostały zatrzymane blokiem i miały ogromne problemy z przyjęciem mocnej zagrywki. Świetnie serwowały zwłaszcza Agnieszka Starzyk i Anna Białobrzeska, dzięki czemu zrobiło się 20:14.

Przyjezdne nie zamierzały jednak się poddawać i po ambitnej walce doprowadziły do stanu 23:22. Dwa kolejne punkty wywalczyły jednak gospodynie. Najpierw Karolina Dąbrowska zaserwowała w aut, a po chwili Agnieszka Starczyk zakończyła tę partię mocnym atakiem.

Pod kontrolą
Dwa kolejne sety to już wyraźna dominacja dąbrowskich zawodniczek. Skutecznie obijała blok rywalek Wiesława Siuda, sprytnymi zagraniami mijała rywalki Ewa Matyjaszek, a Karolina Pazderska nie marnowała piłek wystawionych na środku siatki. W drugiej partii miejscowe szybko osiągnęły więc przewagę 13:6, a potem 21:13, nie dając szans Legionovii na zbliżenie się do remisu. Tego seta zakończyła znów Agnieszka Starzyk, której mocnego serwisu nie były w stanie przyjąć rywalki.

W trzeciej odsłonie przyjezdne prowadziły tylko raz, 4:3. Potem siatkarki MMKS-u doskonale atakowały i blokiem zdobywały seriami kolejne punkty, co dało im przewagę 21:12. Przeciwniczki wywalczyły jeszcze tylko 3 oczka, a dąbrowianki mogły świętować kolejną wygraną po sprytnej kiwce Ewy Matyjaszek.

Szkoleniowiec MMKS-u, Waldemar Kawka, był zadowolony z postawy swoich podopiecznych, podkreślając, że rozegrały bardzo dobry mecz, nie popełniając niepotrzebnych błędów.

Pełna koncentracja
- Dziś widzieliśmy na boisku doskonale współpracujący zespół, w pełni skoncentrowany i co najważniejsze skuteczny. Od połowy pierwszego seta dominowaliśmy już na parkiecie, a rywalki nie mogły poradzić sobie z naszą trudną zagrywką i blokiem. Wszystkie zawodniczki walczyły o każdą piłkę i nie było żadnych straconych zagrań - podkreślił trener MMKS-u

Dąbrowskie siatkarki z 50 pkt na koncie zajmują obecnie drugie miejsce w tabeli, tracąc do liderującej Energii Gedanii Gdańsk 10 oczek. Na trzeciej i czwartej pozycji znajdują się ekipy Budowlanych Startu Łódź i Skry Bełchatów, które zgromadziły po 48 pkt. MMKS-owi pozostały jeszcze do rozegrania trzy spotkania, w tym bardzo ważne za tydzień, kiedy to gościć będzie we własnej hali zespół z Bełchatowa.