MMKS kończy rok wygraną

(pas)
Marcin Weselak (biały strój) to silny punkt dąbrowskiej ekipy.
Po dość zaciętym i wyrównanym spotkaniu, ale co najważniejsze zwycięskim z Polonią Przemyśl tym razem dąbrowscy koszykarze przywieźli 2 pkt z Krakowa. Po bardziej skutecznej grze w drugiej połowie pokonali zdecydowanie ...

Po dość zaciętym i wyrównanym spotkaniu, ale co najważniejsze zwycięskim z Polonią Przemyśl tym razem dąbrowscy koszykarze przywieźli 2 pkt z Krakowa. Po bardziej skutecznej grze w drugiej połowie pokonali zdecydowanie tamtejszą Cracovię 84:70.

O tym, jak cenne było zwycięstwo z poprzedniej kolejki z Polonią Przemyśl może świadczyć wynik z Tychów, gdzie ta drużyna jako pierwsza w obecnym sezonie ograła zdecydowanego lidera Big Star116:111. Tym samym rywalizacja o premiowane awansem miejsce jeszcze bardziej się zaostrzyła i każda wygrana jest bardzo cenna.

Spotkanie w Krakowie miało wyrównany przebieg tylko do połowy. Po pierwszej kwarcie miejscowi prowadzili różnicą 5 oczek, ale nasi zawodnicy na przerwę schodzili przy stanie 41:41. Potem zagrali uważniej w obronie, a co ważniejsze przewyższali rywali skutecznością w ataku. Dzięki temu wypracowali sobie bezpieczną przewagę, którą utrzymali do końca. Była to 10 wygrana MMKS-u w tej rundzie. Dąbrowianie z 22 pkt zajmują drugie miejsce w tabeli. O punkt ustępują Big Starowi, a jedno oczko przewagi mają natomiast nad Polonią Przemyśl.