MMKS wygrał

[email protected]
W sobotnim ostatnim spotkaniu koszykarzy MMKS-u Dąbrowa Górnicza z Big Starem Tychy losy wygranej ważyły się do końcowej syreny, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.

W sobotnim ostatnim spotkaniu koszykarzy MMKS-u Dąbrowa Górnicza z Big Starem Tychy losy wygranej ważyły się do końcowej syreny, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Miejscowi zawodnicy lepiej radzili sobie w sytuacjach podkoszowych i wykazywali się większą skutecznością.
Po pierwszej kwarcie prowadzili już różnicą pięciu punktów. W kolejnych dwóch odsłonach meczu goście nie zamierzali oddać pola rywalom i ambitnie dążyli do zniwelowania strat.
To jednak dąbrowianie, między innymi za sprawą dobrze punktujących Marcina Weselaka oraz Piotra Zielińskiego, kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Tuż przed ostatnią kwartą wypracowali sobie 11-punktowe prowadzenie.

Stracili je jednak niespodziewanie w czwartej odsłonie i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna okazała się dogrywka.
W dodatkowym czasie gry zawodnicy MMKS-u nie pozostawili już złudzeń przeciwnikom i wygrali ją pewnie 15:9, a całe spotkanie 102:96. Najwięcej punktów dla dąbrowian — 24 zdobył Piotr Zieliński. (pas)