Piechotą albo… taksówką
Wieża Sky Walk stała się rzeczywiście bardzo szybko na tyle popularna, że jak można przeczytać w najnowszym wydaniu miejscowej samorządowej gazety trzeba będzie poszukać nowych miejsc parkingowych, bo w weekendy chętne do wspinaczki na szklaną w części platformę widokową są prawdziwe tłumy. A każdy gość samochód gdzieś zostawić musi. Pod koniec sierpnia tego roku tłoku już nie było, co nie zmienia faktu, że przez cały czas można było tam spotkać grupki czy pojedyncze osoby, które pokonywały stromą nawierzchnię ulicy Dąbrowskiego.
Zobacz zdjęcia z najwyższej wieży widokowej w Polsce w naszej galerii!
Podejście nie jest długie, ale dość strome. Nie sprawia jednak problemu nawet starszym osobom. Jeśli nie chce nam się jednak wchodzić pod wieżę Sky Walk możemy zamówić… taksówkę. Te prawo wjazdu na górę mają, w odróżnieniu od prywatnych samochodów. Takie udogodnienie będzie nas kosztowało od 30 złotych w górę, w zależności od ilości pasażerów.
Ile kosztuje wejście na wieżę Sky Walk?
Kiedy już wdrapiemy się pod wieżę Sky Walk możemy skorzystać od razu z oferty gastronomicznej albo zrobić to już po skorzystaniu z tej nowej atrakcji. Jeśli nie możemy się już doczekać widoków wysokości 62 metrów, możemy od razu zacząć wędrówkę w górę. By przejść przez bramki musimy wcześniej kupić bilet w samoobsługowych automatach. Możemy to zrobić m.in. z wykorzystaniem karty płatniczej. Ile trzeba zapłacić? Oto cennik:
- bilet cały – 49 zł
- bilet ulgowy – 3-11, 99 lat plus – 39 zł
- zjeżdżalnia 105-metrowa – 10 zł jeden zjazd
- zjeżdżalnia 105-metrowa – 50 zł sześć zjazdów
- grupa szkolna – 35 zł
- grupa powyżej 25 osób – 45 zł
Wejście na wieżę możliwe jest w godzinach 9-19.
No to startujemy...
Po przekroczeniu bramek rozpoczynamy spacer w górę. Wspinaczka to przyjemność. Wyprofilowana, zakręcana trasa sprawia, że może ją pokonać bez problemów zarówno dziecko, jak i osoby starsze. Na najmłodszych (i nie tylko) czeka po drodze dodatkowa atrakcja, bowiem mogą pokonać część trasy po drabince linowej, która rozchodzi się w trzech kierunkach. Dzięki niej możecie sobie skrócić drogę do górnych pięter. A jeśli wolicie jednak maszerować w górę, to do pokonania będziecie mieli 850 metrów. Spacer zajmuje kilkanaście minut. Przy czym warto pamiętać, że im wyże, tym… zimniej. A do tego zdarzają się dni, że na szczycie wieje mocny wiatr, choć na samym dole nawet nie drżą liście na drzewach. A kiedy dotrzemy już na wysokość 62 metrów możemy (jeśli jesteśmy na tyle odważni) odpocząć na siatce w kształcie kropli wody oraz wejść na szkaną platformę.
Co widać z samej góry?
Ze szczytu platformy Sky Walk roztacza się wyjątkowa panorama. Możemy zobaczyć w dole Świeradów Zdrój i część charakterystycznych budynków oraz pensjonatów. Spoglądając w lewo zobaczymy Stóg Izerski ze schroniskiem oraz kolejką gondolową, która transportuje turystów na górę. Patrząc dalej w lewo zobaczymy dolinę rzeki Kwisy, w oddali Przednią Kopę, obok Podmokłą, Kamienicę a nieco dalej w lewo Sępią Górę. A potem znów możecie podziwiać panoramę Świeradowa Zdroju. Oczywiście widać także w oddali zabudowania innych, dalej położonych miejscowości. Wieże kościołów, pola, łąki, drogi. Generalnie widok jest naprawdę ciekawy. A zatem, jeśli wybieracie się w okolice Świeradowa Zdroju, możecie śmiało spróbować wspinaczki krętymi ścieżkami wieży Sky Walk. A kiedy już wykonacie dziesiątki zdjęć, dokumentujących pobyt na szczycie, schodzicie w dół. By wyjść z obiektu trzeba jeszcze przejść przez firmowy sklepik, oferujący pamiątki związane z tym miejscem. Są wśród nich m.in. koszulki, kubki, magnesy. A potem droga w dół, stromą ul. Dąbrowskiego.
Najwyższa wieża widokowa w Polsce. To tylko kilka godzin z w...
Port Lotniczy Olsztyn-Mazury zmodernizował swoją infrastrukturę
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?