MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nowa firma JassBoard oficjalnie otwarta w Dąbrowie Górniczej. Produkuje tekturę falistą

OPRAC.:
Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Nowy zakład JassBoard został oficjalnie otwarty w Dąbrowie Górniczej 

Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Nowy zakład JassBoard został oficjalnie otwarty w Dąbrowie Górniczej Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Dariusz Nowak/FB KSSE
Kolejny zakład na terenie inwestycyjnym „Tucznawa” w Dąbrowie Górniczej rozpoczął oficjalnie swoją działalność. W nowej fabryce, należącej do firmy JassBoard, powstaje tektura falista. To już kolejna duża inwestycja, która została ukończona w tej dąbrowskiej strefie gospodarczej. Kilka następnych projektów jest właśnie realizowanych.

JassBoard, który jest częścią międzynarodowej grupy Jass, działa już od kilku miesięcy. Teraz jednak nastąpiło oficjalne otwarcie fabryki. Wśród gości uroczystości znaleźli się m.in. przedstawiciele Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, dąbrowscy samorządowcy, a także klienci i kontrahenci firmy.

– Współpraca miasta z firmą JassBoard od samego początku, od wstępnych rozmów poprzez cały proces inwestycyjny, układała się bardzo dobrze. Dlatego pragnę podziękować za zaufanie i wybór Dąbrowy Górniczej na miejsce swojej działalności. Ta decyzja pokazuje również, że strefa „Tucznawa” to wyjątkowe miejsce, w którym duzi przedsiębiorcy z powodzeniem mogą się rozwijać. Życząc sukcesów spółce JassBoard, mogę zapewnić o naszym dalszym wsparciu dla Państwa przedsięwzięć – podkreśla Wojciech Kędzia, zastępca prezydenta Dąbrowy Górniczej.

Główny profil działalności dąbrowskiego zakładu to wytwarzanie arkuszy z tektury falistej. Przedstawiciele spółki podkreślają, że inwestycja w Dąbrowie Górniczej to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na ten asortyment, a co za tym idzie, konieczność zwiększenia mocy produkcyjnych.

Nowa lokalizacja zachwyca zrównoważoną produkcją, środowiskiem pracy zorientowanym na przyszłość oraz innowacjami technicznymi. Nowa linia produkcyjna tektury falistej o szerokości roboczej 2,80 m i prędkości roboczej do 450 m/min dostarczona przez BHS Corrugated wytwarza do 250 mln m kw. tektury falistej na rok w trybie trzyzmianowym. Produkcja będzie się koncentrować na trój- i pięciowarstwowych tekturach falistych typów B, C i E oraz ich różnych kombinacjach. W porównaniu do typowych linii produkcyjnych tektury falistej ta linia wyróżnia się niższym zużyciem energii na jednostkę wytworzonego produktu oraz minimalizacją odpadów produkcyjnych dzięki systemowi kontroli jakości.

Grupa Jass jest wiodącą europejską firmą branży papierniczej. W zakładach w Fuldzie, Rudolstadt/Schwarza i Erfurcie w Niemczech, a także w Gostyniu i Dąbrowie Górniczej w Polsce, zatrudnia łącznie 800 osób. Jego niemieckie filie zajmują się pozyskiwaniem makulatury i przerabianiem jej na papier służący do produkcji tektury. Fabryka w Gostyniu wytwarza tekturę litą, a dąbrowskie przedsiębiorstwo tekturę falistą. Jego zdolność produkcyjna opiewa na 550 mln m kw. rocznie.

Firma JassBoard została na początku 2023 roku uhonorowana tytułem Ambasadora Marki Katowickiej Strefy Ekonomicznej.

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dabrowagornicza.naszemiasto.pl Nasze Miasto