O dwie klasy lepsi

(pas)
Koszykarze MMKS-u (jaśniejsze stroje) wygrywają i wciąż liczą się w walce o awans do pierwszej ligi.
Bardzo udanie zakończył się wyjazd zawodników II-ligowego MMKS-u Dąbrowa Górnicza do Jaworzna. Rozgromili tam miejscowy MCKiS aż 104:41, ani przez moment nie pozwalając przeciwnikom na odzyskanie nadziei na końcowy ...

Bardzo udanie zakończył się wyjazd zawodników II-ligowego MMKS-u Dąbrowa Górnicza do Jaworzna. Rozgromili tam miejscowy MCKiS aż 104:41, ani przez moment nie pozwalając przeciwnikom na odzyskanie nadziei na końcowy sukces. Ta wygrana podbudowała nasz zespół po ostatniej porażce w Katowicach, co jak podkreślił trener Wojciech Wieczorek jest dobrym prognostykiem przed wyjazdowym spotkaniem z Piorcovią Piotrków.

Nasi koszykarze zdecydowanie dominowali na parkiecie od pierwszych minut. Pierwszą kwartę wygrali 27:11, by na przerwę schodzić z przewagą 32 oczek. Było 56:24. W trzeciej odsłonie mogli sobie pozwolić na wypróbowanie nowego systemu obrony. Efekt okazał się znakomity. Gospodarze powiększyli swój dorobek punktowy tylko o 6 oczek, a nasi gracze rzucili ich aż 32 pkt.

- Zagraliśmy rzeczywiście bardzo skutecznie, prezentując szybką koszykówkę, opartą na kontratakach i szczelnej obronie. W odróżnieniu od meczu w Katowicach, znacznie lepiej wykonywaliśmy teraz także rzuty wolne, mając aż 76 procent skuteczności w tym elemencie gry. Teraz musimy wygrywać kolejne pojedynki i skoncentrować się na rywalizacji z zespołami z Przemyśla i Tychów - podkreślił szkoleniowiec dąbrowskiego MMKS-u.

Najwięcej punktów - 20 zdobył dla naszego zespołu Łukasz Szczypka, 18 dołożył Piotr Zieliński, a 13 Tomasz Deja. MMKS z 29 pkt na koncie jest wiceliderem tabeli.