reklama

Organizacje pozarządowe już mogą starać się o organizacje imprez i pomocy innym. Ruszyły konkursy

PAS, mat. organizatoraZaktualizowano 
Ogłoszone zostały konkursy na dotacje dla stowarzyszeń i fundacji na realizację zadań w 2013 roku. Na zadania w trzech obszarach: Pomocy Społecznej, Profilaktyki uzależnień oraz Upowszechniania sportu, rekreacji i turystyki, oferty można składać do 12 grudnia br.

Trzy pierwsze konkursy zostały ogłoszone już w listopadzie, tak aby rozstrzygnąć je jeszcze w starym roku. Wszystko po to, by jak najwcześniej ruszyć z zadaniami, które charakteryzują się tym, że muszą być realizowane od pierwszych dni nowego roku. Kolejne konkursy ruszą jeszcze w grudniu br.

Zadania z zakresu pomocy społecznej to:

1.1 Prowadzenie Domu dla Bezdomnych z Dąbrowy Górniczej.
Na przedstawione do realizacji zadanie planuje się przeznaczyć środki publiczne w wysokości: 340.000,00zł
1.2 Prowadzenie Noclegowni dla Bezdomnych z Dąbrowy Górniczej.

Na przedstawione do realizacji zadanie planuje się przeznaczyć środki publiczne w wysokości: 180.000,00zł

1.3 Dystrybucja żywności dla najuboższych mieszkańców Dąbrowy Górniczej w ramach Unijnego Programu Pomocy Żywnościowej PEAD.

Na przedstawione do realizacji zadanie planuje się przeznaczyć środki publiczne w wysokości: 19.000,00zł

1.4 Zorganizowanie Wigilii dla najuboższych, samotnych mieszkańców Dąbrowy Górniczej.

Na przedstawione do realizacji zadanie planuje się przeznaczyć środki publiczne w wysokości: 12.000,00zł
2. W ramach konkursu na realizację każdego z zadań zostanie wyłoniony jeden wykonawca.

3. Warunki szczególne konkursu:
a) Przy realizacji zadania 1.2 należy spełnić warunek: Noclegownia w okresie od 01.01.2013 r. do 31.03.2013 r. oraz od 01.11.2013 r. do 31.12.2013 r. ma być czynna od godz. 16.00 do godz. 10.00

Zadania zakresu przeciwdziałaniu patologiom społecznym i profilaktyki uzależnień:

1.1. Organizowanie i rozwijanie różnych form uczestnictwa osób uzależnionych od alkoholu i ich rodzin w życiu społeczności lokalnej (wsparcie środowiska abstynenckiego, indywidualne oraz grupowe samokształcenie). Na przedstawione do realizacji zadanie planuje się przeznaczyć środki publiczne w wysokości: 45.000,00zł

1.2. Prowadzenie świetlic dla dzieci i młodzieży z programem profilaktycznym znajdujących się w poszczególnych dzielnicach miasta(Centrum, Gołonóg, Ząbkowice, Strzemieszyce, Mydlice, Łęknice). Na przedstawione do realizacji zadanie planuje się przeznaczyć środki publiczne w wysokości: 172.000,00zł

1.3. Rozwijanie zainteresowań i uzdolnień dzieci i młodzieży poprzez uczestnictwo w zajęciach rozwijających ich zainteresowania (np. pracownie tematyczne). Na przedstawione do realizacji zadanie planuje się przeznaczyć środki publiczne w wysokości: 80.000,00zł

1.4. Prowadzenie świetlicy z programem socjoterapeutycznym dla dzieci i młodzieży z rodzin z problemem alkoholowym oraz niedostosowanej społecznie. Na przedstawione do realizacji zadanie planuje się przeznaczyć środki publiczne w wysokości: 70.000,00zł

2. W ramach konkursu na realizację:
a) zadań 1.1; 1.3; 1.4 zostanie wyłoniony jeden wykonawca na każde z nich,
b) zadania 1.2 zostanie wyłonionych kilku wykonawców, a maksymalna wartość dotacji nie może przekroczyć 50.000,00 zł. Złożenie oferty o dotację powyżej tego progu skutkowało będzie błędem formalnym i odrzuceniem oferty.

Zadania z zakresu upowszechniania i rozwoju sportu, turystyki i rekreacji:

1.1. Organizacja przedsięwzięć i programów usportowienia dzieci i młodzieży w zakresie różnych dyscyplin sportu bez możliwości udziału w turniejach, zawodach, rozgrywkach itp., imprezach sportowych organizowanych przez związki sportowe. Na przedstawione do realizacji zadanie planuje się przeznaczyć środki publiczne w wysokości: 100.000,00zł

1.2. Organizacja imprez sportowo-rekreacyjnych i turystycznych dla dzieci i młodzieży szkolnej w ramach akcji „Zima” i „Lato” w mieście. Na przedstawione do realizacji zadanie planuje się przeznaczyć środki publiczne w wysokości: 80.000,00zł

1.3. Organizacja na terenie miasta imprez sportowych i rekreacyjnych. Na przedstawione do realizacji zadanie planuje się przeznaczyć środki publiczne w wysokości: 110.000,00zł

1.4. Organizacja imprez turystycznych dla mieszkańców miasta na terenie gminy, jak również poza jej granicami. Na przedstawione do realizacji zadanie planuje się przeznaczyć środki publiczne w wysokości: 30.000,00zł

1.5. Organizacja w dąbrowskich placówkach oświatowych pozalekcyjnych zajęć sportowo-rekreacyjnych dla młodzieży szkolnej uczestniczącej w międzyszkolnej rywalizacji sportowej. Na przedstawione do realizacji zadanie planuje się przeznaczyć środki publiczne w wysokości: 120.000,00zł

2. W ramach konkursu na realizację:
a) zadania 1.1 zostanie wyłonionych kilku wykonawców, a maksymalna wartość dotacji nie może przekroczyć 20.000,00 zł. Złożenie oferty o dotację powyżej tego progu skutkowało będzie błędem formalnym i odrzuceniem oferty.
b) zadania 1.2 zostanie wyłonionych kilku wykonawców, a maksymalna wartość dotacji nie może przekroczyć 10.000,00 zł. Złożenie oferty o dotację powyżej tego progu skutkowało będzie błędem formalnym i odrzuceniem oferty.

Oto kilka podpowiedzi, jak przystąpić do konkursów:

Poniżej przedstawiamy kilka kroków, które warto wykonać, przystępując do konkursu:

Po pierwsze uważnie zapoznajcie się z pełną treścią ogłoszenia, zwróćcie uwagę na warunki szczegółowe konkursu (patrz. Dotacje Urząd Miejski) Koniecznie pomyślcie o tym już teraz i nie czekajcie na ostatnią chwilę. Na dwa dni przed terminem nie dacie rady dobrze przygotować wniosku.

Po drugie zapoznajcie się z całą treścią Zarządzenia Prezydenta Miasta określającego zasady dotacyjne na 2013 (warto już na etapie pisania wniosku przeczytać wzór umowy, jaki przyjdzie Wam podpisać, jeśli zdobędziecie dotacje oraz Wasze obowiązki sprawozdawcze)

Po trzecie ściągnijcie wzór oferty, który co do istoty nie może się zmienić. Specjalnie przygotowaliśmy druk, który powinien „przyjaźnie” i „bez rozwalania” się wypełniać. Przy konstruowaniu budżetu możecie skorzystać z pomocniczego arkusza w Exelu, który również dla Was przygotowaliśmy.

Po czwarte przenieście swój pomysł na ofertę, a kiedy to zrobicie, dajcie do pierwszej weryfikacji członkom Waszej organizacji. Koleżeńska ocena i dyskusja nad pomysłem na pewno nie zaszkodzi, a pozwoli uniknąć wielu wpadek i błędów, które często wyjdą dopiero w chwili realizacji projektu. W tym miejscu warto już sięgnąć do katy oceny projektu i zobaczyć, na co będzie zwracać uwagę komisja.

Po piąte zacznijcie kompletować załączniki. Pamiętajcie, że na listy intencyjne trzeba czekać, czasem potrzebna jest rozmowa, a Wasz partner może nie mieć czasu wystawić Wam od ręki takiego listu.

Po szóste z gotowym projektem zgłoście się do Inkubatora Społecznej Przedsiębiorczości. Jego doradcy pomogą Wam doszlifować Wasz projekt i sprawdzić jego poprawność.

Po siódme jeśli już wprowadzicie zmiany, które zasugerowali Wam doradcy Inkubatora, najlepiej z kimś z organizacji skompletujcie wszystkie załączniki, podpiszcie ofertę, uzupełnijcie za zgodność z oryginałem, przeliczcie raz jeszcze budżet, zaadresujcie odpowiednio kopertę. Jeśli jeszcze chcecie się upewnić, udajcie się do Inkubatora, aby raz jeszcze sprawdzić czy wszystko jest ok.

Ostatni krok to złożenie oferty, najlepiej osobiście w Urzędzie Miejskim w Biurze Obsługi Interesantów (stanowisko "Informacja"). Jeśli wyślecie ofertę pocztą to pamiętajcie, że liczy się data wpływu do Urzędu.

Pracodawcy nie będą tworzyć nowych miejsc pracy

Wideo

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3