MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Oto najbogatsze gminy w Śląskiem! Tam jest najwięcej pieniędzy, dane nie kłamia! Na LIŚCIE gm. Ustroń, Szczyrk, Marklowice...

Redakcja
Sprawdź, które gminy w woj. śląskim są najbogatsze >>>
Sprawdź, które gminy w woj. śląskim są najbogatsze >>>mat. prasowe
ŚLĄSKIE. Serwis Samorządowy PAP podaje, że z opublikowanych przez Ministerstwo Finansów wskaźnikach dochodów podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca dla gmin na 2022 r. (wskaźnik G) wynika, że liderem pod względem dochodów pozostaje gmina wiejska Kleszczów. Na jednego mieszkańca przypadło tam 29 704 zł. A jak przedstawiają się wartości dla województwa śląskiego? Które gminy są uznawane za najbogatsze? Sprawdźcie!

Jak obliczane są wartości?

W służących do obliczenia tzw. janosikowego, stanowią dane o dochodach podatkowych gmin za 2020 r. (według stanu na 30 czerwca 2021 r.). Chodzi m.in. o dochody z tytułu opłat (np. eksploatacyjnej) i podatków: od nieruchomości, rolnego i leśnego, a także udziały we wpływach z CIT i PIT.

Otrzymanie subwencji lub ewentualna wpłata do budżetu państwa jest wynikiem różnicy wpływów podatkowych na jednego mieszkańca w danej jednostce oraz średniej dla kraju, która wynosi 2 122 zł. Poniżej tej średniej znalazło się 2037 na 2477 gmin w Polsce.

Wpływy z podatków i opłat oraz udziały w PIT i CIT stanowią jedynie część dochodów gmin. Ponadto zaliczają się do nich dochody ze sprzedaży majątku, subwencje, dotacje celowe z budżetu państwa, a także środki unijne.

Województwo śląskie

W naszej galerii znajdziecie najbogatsze gminy województwa śląskiego. Wśród nich są Dąbrowa Górnicza, Miasteczko Śląskie i Gliwice. Które jeszcze znalazły się w rankingu? Sprawdźcie! Oto TOP 20 najbogatszych gmin w naszym regionie.

Sprawdź, które gminy w woj. śląskim są najbogatsze >>>

Oto najbogatsze gminy w Śląskiem! Tam jest najwięcej pienięd...

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dabrowagornicza.naszemiasto.pl Nasze Miasto