Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Park Zielona w Dąbrowie Górniczej jesienią wygląda wyjątkowo. Mieni się kolorami i nadal zachęca do odwiedzin

Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Park Zielona w Dąbrowie Górniczej w jesiennych kolorach

Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Park Zielona w Dąbrowie Górniczej w jesiennych kolorach Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Piotr Sobierajski
Park Zielona w Dąbrowie Górniczej o każdej porze roku wygląda ciekawie i ma wiele od zaoferowania odwiedzającym to miejsce. Jesienią, szczególnie tak ciepłą jak ta tegoroczna, nadal zachęca do spacerów, jazdy na rowerze czy rolkach.

Zobacz zdjęcia - kliknij TUTAJ!

Park Zielona mieni się kolorami jesieni. Jest tu pięknie, wciąż są spacerowicze

Jesień na dobre rozgościła się w przydomowych ogrodach, na działkach i w parkach. Mieni się kolorami żółci, czerwieni, brązu, oferując wyjątkowe widoki. Można się nimi napawać także w Parku Zielona w Dąbrowie Górniczej, gdzie pojawiły się prawdziwe dywany z kolorowych liści.

Parkowe alejki nadal wypełniają spacerowicze, ale nie ma się czemu dziwić, bo pogoda wciąż zachęca do wyjścia z domów. Dąbrowianie chętnie wybierają się w to miejsce także ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi. Czekają tu nie tylko ławeczki i spokój, ale także staw, w którym cały czas pluskają się kaczki. Wyłączona została natomiast parkowa fontanna. Wciąż możemy spotkać tu wiele ptaków, ale wieczorami czy nocą lepiej się tutaj nie zapuszczać, bo widać, że chętnie zaglądają w to miejsce również dziki.

Dąbrowski park o powierzchni ponad 88 hektarów powstał w latach trzydziestych minionego wieku. Wyjątkowy charakter parku podkreśla fakt, że dzisiaj właśnie tutaj znajduje się największe na terenie całego Zagłębia skupisko dębów. W 2018 roku park został gruntownie zmodernizowany, ale większa jego część zachowała pierwotny charakter.

Kiedy odpoczniemy w zaciszu parku możemy wybrać się stąd nad pobliską Pogorię III. Prowadzi nad nią oznakowana droga, a przechadzając się prawie 6-kilometrową pętlą wokół tego zbiornika wodnego, dzięki specjalnemu tunelowi pod torami kolejowymi, bez problemu dostaniemy się także nad jedno z największych sztucznych jezior w Śląskiem, a więc Pogorię IV. Ta powstała tutaj 18 lat temu.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dabrowagornicza.naszemiasto.pl Nasze Miasto